Posażna panna

Wydawnictwo: Spółka Wydawnicza Polska
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
przygodowa
K8W

Opowiadanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza opowiada o przygodach inteligenckiej grupy przyjaciół, która w Zakopanym spędza swój urlop. W jego czasie spotykają znajome małżeństwo z towarzyszącą im tytułową panną, w której zadurza się jeden z kawalerów. Druga część opowiadania, tocząca się w mieście, opisuje zaloty i niewinne intrygi towarzystwa z nieoczekiwanym zakończeniem.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: https://pl.wikisource.org/wiki/Indeks:Posa%C5%BCna_panna

K8W | 2017-02-27
Przeczytana: 25 lutego 2017

Książka ocyfrowana w ramach projektu Wikiźródła. Tam też jest możliwość pobrania całego opowiadania. Jest ciekawym źródłem informacji o ówczesnej inteligencji i towarzyskich spotkaniach. Zaskoczyło mnie zakończenie książki, całkowicie nieoczekiwane, co stało się rezultatem intrygi.

lilla | 2017-09-04