Powikłania nadciśnienia tętniczego - poradnik dla lekarzy rodzinnych

Wydawnictwo: Termedia
nadciśnienie tętnicze
zdrowie, medycyna

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, z jakimi ma do czynienia lekarz podstawowej opieki. Niestety, od lat skuteczność leczenia nadciśnienia pozostaje na niskim poziomie. Przyczyny tego zjawiska są złożone i zależne nie tylko od lekarza. Tymczasem niewłaściwie leczone nadciśnienie tętnicze prowadzi do szybkiego rozwoju miażdżycy i dysfunkcji mięśnia lewej komory, a zmiany te są nieodwracalne.