Pozbawieni ojczyzny

Cykl: Meandry losu (tom 1)
Wydawnictwo: Novae Res
historyczna
NovaeRes

Ostatnie dni gorącego lata 1939 roku w Łomży. Mieszkańcy miasta i jego okolic z niepokojem przyjmują informację o wybuchu międzynarodowego konfliktu. Jedenastego września, po kilku dniach walk nad Narwią, hitlerowcy zajmują Łomżę, by wkrótce oddać ją Sowietom. Nowe władze szybko wprowadzają swoje porządki. W ten sposób historia wkracza w życie wszystkich członków wielokulturowej, w większości...

W ten sposób historia wkracza w życie wszystkich członków wielokulturowej, w większości polsko-żydowskiej społeczności. Weryfikuje ich plany – te najbliższe, i te dalsze. W okupacyjnej rzeczywistości trzeba się szybko odnaleźć. Nie wszyscy jednak pozostają wierni wyznawanym wartościom. Wielu przyjdzie za to zapłacić wysoką cenę…

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

MoznaPrzeczytac | 2017-03-26
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 26 marca 2017

Jeżeli chcecie zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie pod okupacją, z jakimi problemami borykali się ludzie, koniecznie sięgnijcie po „Meandry losu”. To powieść o ludzkich postawach i wyborach. O tym, dlaczego jedni ryzykowali życie, biorąc udział w konspiracji, podczas gdy inni składali donosy do NKWD. Każdy, kto lubi solidną powieść historyczną, nie będzie zawiedziony.

Pełna recenzja książki na stronie:

Kropka85 | 2017-03-27
Na półkach: Posiadam

"Meandry losu" to książka, która ciekawie opowiada zdarzenia z pierwszego roku po wybuchu II wojny światowej. W prosty i bardzo przystępny sposób opisuje realia tamtego okresu, ale ukazuje je z innej perspektywy. Książka opowiada o życiu, rozterkach i niepokojach przeciętnych ludzi, którym przyszło żyć w tak zmienionych warunkach ale też o ludzkich zachowaniach i wyborach... Autor w ciekawy sposób łączy fakty historyczne z treścią powieści i edukuje czytelnika odnośnie historii tamtego czasu... Książka poszerza wiedzę historyczną czytelnika, a może nawet uczy jej od podstaw. Każdy zainteresowany tematem sowieckiej okupacji powinien ją przeczytać.

Pełna recenzja książki na stronie:

miranka | 2017-09-21