ADHD

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lekarz rodzinny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
zdrowie, medycyna

Jedni mówią &„,żywe srebro&”,, inni &„,trudne dziecko&”,. ADHD to skrót oznaczający nadpobudliwość psychoruchową, której towarzyszą zaburzenia koncentracji. Choroba ta zazwyczaj jest kojarzona z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, ale występuje również u dorastającej młodzieży i dorosłych. Jej typowymi objawami są nadmierna ruchliwość, impulsywność i problemy ze skupieniem uwagi. Jeżeli podejrzewasz, że Twoje dziecko lub inna bliska Ci osoba ma ADHD, przeczytaj tę książkę. Dowiesz się z niej:jakie są główne przyczyny zachorowań na ADHD,według jakich kryteriów należy rozpoznawać tę chorobę w poszczególnych grupach wiekowych,jakie formy leczenia farmakologicznego i niefarmakologicznego oferuje dzisiejsza medycyna.Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w przystępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane.

iwka | 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016