olsztyn
Lidia Sabaudzka

Bogato ilustrowane wierszowane bajki związane z Olsztynem, m.in. z Wysoką Bramą, Jeziorem Krzywym, pomnikiem Mikołaja Kopernika, Starówką, olsztyńskim zamkiem. W Mieście Bajek autorka prowadzi czytelnika przez Olsztyn w poszukiwaniu tego co ciekawe, piękne i tajemnicze. Zagląda w oczy „Parkowej żaby” i w okna „Wysokiej Bramy” – odkrywa miejsca magiczne, dzięki którym nasze miasto staje się...

W Mieście Bajek autorka prowadzi czytelnika przez Olsztyn w poszukiwaniu tego co ciekawe, piękne i tajemnicze. Zagląda w oczy „Parkowej żaby” i w okna „Wysokiej Bramy” – odkrywa miejsca magiczne, dzięki którym nasze miasto staje się jedyne w swoim rodzaju, choć… przecież tak bardzo podobne do wielu innych.

źródło opisu: http://wydawnictwo.elset.pl/?p=books&id=37&cat=9

źródło okładki: http://wydawnictwo.elset.pl/?p=books&id=37&cat=9