Pneumokoki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lekarz rodzinny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
zdrowie, medycyna

Są niewielkie, ale śmiertelnie groźne. Najchętniej atakują osoby obdarzone najmniejszą odpornością &—, dzieci poniżej drugiego roku życia oraz ludzi starszych. To PNEUMOKOKI (Streptococcus pneumoniae). Możemy wyróżnić 90 odmian tych bakterii, odpornych na większość antybiotyków i mających zdolność do bardzo szybkiego tworzenia nowych szczepów. To właśnie one stanowią jedną z głównych przyczyn zachorowań i śmierci dzieci na świecie! Nie możesz sobie pozwolić na to, by nic o nich nie wiedzieć. W trosce o zdrowie Twoje, Twoich najbliższych (a szczególnie Twoich pociech) musisz rozpoznać istniejące zagrożenie. zacznij krucjatę przeciw tym niebezpiecznym bakteriom. Dowiedz się:kto jest najbardziej narażony na nosicielstwo i choroby wywołane pneumokokami,za jakie choroby i schorzenia odpowiadają te zabójcze mikroorganizmy, jaka profilaktyka przeciw nim jest najskuteczniejsza i czym charakteryzuje się procedura szczepienia.Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji, pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w przystępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane.Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie!