Polska gmina 2015

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Książka jest kopalnią danych o polskich gminach, a jej lektura pozwala na lepsze zrozumienie procesów społecznych, gospodarczych i procesów polityki publicznej, zachodzących na lokalnym poziomie organizacji społeczeństwa. Autorzy koncentrują się na synchronicznym i diachronicznym porównaniu przekształceń gospodarczych i społecznych, obserwowanych w polskich gminach liczących do 50 tys....

Autorzy koncentrują się na synchronicznym i diachronicznym porównaniu przekształceń gospodarczych i społecznych, obserwowanych w polskich gminach liczących do 50 tys. mieszkańców. Zespół autorski wykorzystuje wyniki badań z lat 2013–2015 oraz wcześniejsze analizy przeprowadzone przez zespół EUROREGU dla wykazania kierunków zmian i tendencji petryfikacyjnych w podstawowych jednostkach terytorialnego podziału kraju.
z recenzji wydawniczej prof. Pawła Starosty

W tomie publikują:
Grzegorz Gorzelak, Janusz T. Hryniewicz, Bohdan Jałowiecki, Adam Płoszaj, Maciej Smętkowski, Paweł Swianiewicz, Cezary Trutkowski.

źródło opisu: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_c=11&id_p=2557

źródło okładki: Zdjęcie wydawnictwa