"Zmiana i kontrola. Społeczeństwo wobec przestępczości" to pozycja wyjątkowa. Przygotowali ją przyjaciele, współpracownicy i uczniowie pani profesor Anny Kossowskiej. Teksty zamieszczone w publikacji dotyczą socjologii, prawa, a przede wszystkim kryminologii, czyli dziedzin najbliższych pani profesor. Nie jest to jednak klasyczna księga pamiątkowa, lecz zbiór nowatorskich artykułów, które zainteresują zarówno specjalistę, jak i laika.

Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Janiny Błachut: "Ogromnym walorem prezentowanej książki jest jej aktualność. Autorzy poprzez formułowane pytania i udzielane na nie odpowiedzi pozwalają Czytelnikowi trafniej opisać i zrozumieć procesy społeczne zachodzące obecnie w naszym kraju. (...)
Książka zawiera bardzo wartościowe rozważania nie tylko dla kryminologów, lecz także dla tych wszystkich, którzy starają się zrozumieć fenomen zjawiska przestępczości we współczesnym świecie".

źródło opisu: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_p=2630

źródło okładki: Zdjęcie wydawnictwa