Ptaki-cudaki i inne zwierzaki

Wydawnictwo: Psychoskok
bajki
Aneta

Zbiór trzech bajek dla dzieci w każdym wieku. Ich bohaterami są ptaki, które występują w naszym kraju. Różnią się nie tylko wyglądem i zwyczajami, ale też charakterem. Mają różne wady i zalety, borykają się z problemami i sytuacjami, które spotykają nas na co dzień. I tak na przykład czytelnik pozna marzenia i tęsknoty wróbelka, którego największym pragnieniem była podróż do Afryki oraz dowie się co wynikło z jego planów. Wśród ptaków mamy wielu utalentowanych śpiewaków, ale któremu należy się palma pierwszeństwa? Który z ptasich bohaterów jest nieznośnym gadułą, a który największym milczkiem? Kto jest najlepszym lotnikiem, a kto zapalonym wędkarzem? Który z ptaków jest pilnym uczniem, a któremu w głowie tylko figle i psoty? Książka bawi i uczy, a każda z opowiastek zakończona jest morałem.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aneta | 2017-04-27

Już od najmłodszych lat jesteśmy kształtowani przez otoczenie i to, z czym obcujemy, czemu się poświęcamy. Poza rodziną, największy wpływ na dziecko mają zazwyczaj zabawki i bajki.

Coraz częściej bajki są oglądane na ekranach telewizorów czy monitorach komputerów, jednak książeczki starają się za wszelką cenę wrócić do łask dzieci. Kolory, obrazki, historyjki w nich opowiedziane oraz głos rodzica — to wszystko, co spowoduje, aby dziecko zaciekawiło się właśnie bajką w wydaniu papierowym, a nie animacją.

Właśnie taką książką są „Ptaki – cudaki i inne zwierzaki” autorstwa Adama Cichego, które składają się z trzech bajek. Wierszowane bajeczki, które porwą najmłodszych czytelników w niezwykle barwny świat ptaków i zwierząt. O czym marzy mały Wróbelek i co wciąż kracze Wrona, dzieci dowiedzą się podczas czytania lub słuchania tej niezwykłej książeczki. Jest to świetna propozycja, która bez wątpienia zaciekawi każdego młodego odkrywcę świata. Wierszowane rymowanki bardzo szybko wpadają...

Michelle | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

Ptaki – cudaki i inne zwierzaki to zbiór trzech bajek dla dzieci, których bohaterami są ptaki różnych gatunków. Bajeczki w formie rymowanek czyta się szybko, sprawiają niesamowitą frajdę nie tylko dziecku, ale i dorosłemu czytelnikowi… Jednak dla dzieci mają szczególną wartość edukacyjną.

Autor w bajki wplata wiele nazw gatunków ptaków, występujących na terenie Polski, jednocześnie zaznaczając pewne niuanse z nimi związane. I tak jak wiadomo, jaskółki zwiastują deszcz, kukułki mają w swoim zwyczaju „gubić” swoje jajka… itd. Podsumowując – dziecko poznaje dany gatunek z tej „sławnej strony” w bardzo przyjemny i zabawny sposób. :)

Książeczka, a w zasadzie jedna bajeczka, jest również ciekawą podróżą w egzotyczne, gorące miejsce, dzięki której maluch pozna zamieszkujące je zwierzaki. Nie obędzie się i w tym przypadku bez „szczegółów” dotyczących poszczególnych zwierząt.

Ostatnia z bajek w tym zbiorze podobała mi się najbardziej, choć każda z tych trzech była przyjemną lekturą i...

Wybebeszamy_książki | 2017-03-18

Z racji, że zbliża się wiosna, za oknem faktycznie można usłyszeć ptasie trele, a świat nabiera żywych i niepodrobionych kolorów, stwierdziłam, że "Ptaki-cudaki i inne zwierzaki" są idealną pozycją dla tych młodszych i starszych.

Wyjrzyjmy zza firanki, zerknijmy w niebo, poczytajmy. Z odpowiednim nastawieniem przywitajmy wiosnę.

SPIS TREŚCI

Książeczka podzielona jest na trzy części. Dwie z nich to wierszyki o takich indywidualnościach świata zwierząt jak niepozorny wróbelek i sroka - kleptomanka.

Okalają one główny segment, w którym autor nie skupia się na pojedynczych władcach przestworzy, ale najbardziej znanych ptasich przedstawicielach, którzy występują na terenie Polski.

O ile okalające wiersze - Wróbelek i Sroka - cechuje morał i pewna sytuacja liryczna, którą możemy wyodrębnić, o tyle Ptasie historie opowiadają o najpopularniejszych i tych mniej znanych ptakach, jednocześnie łącząc ich sylwetki z krótkimi hasłami. Charakterystycznymi dla nich przysłowiami i...

KuLtUrAlNiE | 2017-05-24

Język pisany, mimo, że to wiersz, jest prosty i bardzo klarowny. Wobec tego treść staje się przejrzysta i zrozumiała dla dziecka. Rozpisana jest w taki sposób, że najmłodsi bez problemu stworzą w swojej wyobraźni obraz przedstawionych "wydarzeń". Z pomocą przychodzi tu również melodyjność tekstu i ilustracje oczywiście. Dodatkowo każdy rozdział ma wyodrębniony i wyrazisty morał na końcu - co jest jak najbardziej potrzebne w bajkach dla dzieci. Dorośli natomiast muszą troszkę bardziej się postarać względem odpowiedniego dla nich zrozumienia treści.
To, co dzieciom jest podane wprost, my - istoty dorosłe:) - musimy nieco "rozgrzebać". Wtedy dopiero wyłonimy ważne dla nas prawdy i nauki.
Autor opisując rozmaite gatunki ptaków ( i nie tylko ), opisuje określone typy ludzkich charakterów i zachowań. Trzeba tylko je wyłuskać spod "ptasich piórek". Tym samym przekazuje czytelnikowi pewne życiowe prawdy - o odwadze, prawdziwej przyjaźni, dążeniu do marzeń, o konsekwencjach bycia...

Iza | 2017-03-14

Autor nie zawiódł po raz kolejny ani mnie, ani mojego dziecka. Mamy wcześniejszą bajeczkę "Robaczki z naszej paczki" ze świetnymi rymowankami o owadach i zwierzątkach. Tym razem pan Adam napisał książeczkę o ptaszkach, a dokładniej o "Ptakach - cudakach i innych zwierzakach", które też skradły nasze serca :) Panie Adamie czekamy na kolejną publikację dla dzieci. Dzięki takim bajkom mamy dużo zabawy, śmiechu, ale i nauki.
Polecam

Na półkach