9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wyrośla drzew i krzewów leśnych

Książka przedstawia i opisuje wyrośla, które rozwijają się na krzewach i drzewach leśnych oraz grzybach w Polsce.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-02-26

Książka jedyna w swoim rodzaju. Dzięki tej książce można dowiedzieć się wielu rzeczy wyroślach i przede wszystkim można rozpoznawać wyrośla, które pojawiają się na najważniejszych gatunkach drzew i krzewów lasów Polski. Książka skupia się głównie na wyroślach powodowanych przez owady i roztocza, ale także omawia pokrótce i ilustruje najważniejsze wyrośla powodowane przez bakterie oraz grzyby.
To wyjątkowa książka, jedyna taka pozycja na naszym rynku wydawniczym. Co w niej znajdziemy? Na początku książki czytelnikom ukazuje się interesujący wstęp oraz rozdział, który próbuje odpowiedzieć na pytanie "Co to są wyrośla?". Następnie znajduje się rozdział przedstawiający zarys historii badań nad wyroślami oraz charakterystyka wyrośli i ich sprawców. Kolejne części mówią o powstawaniu wyrośli, zbieraniu i przechowywaniu wyrośli, znaczeniu wyrośli oraz ochronie roślin przed wyroślosprawcami. Największa i niezwykle cenna część książki opisuje i przedstawia na zdjęciach wyrośla występujące...

Hiady | 2017-04-21