Zgłosuj na książki roku 2017

838555906X
Zadruga, kulturalizm
filozofia i etyka
ordoabchao

Przez cały ubiegły wiek w myśli społecznej królowały doktryny polityczne. Roszcząc sobie prawo do „jedynie słusznej prawdy” starały się włożyć w miejsce rozważań filozoficznych swoje „objawienie”. Wszystko po to by odwieść ludzi od zasadniczej treści filozofii, czyli poszukiwania odpowiedzi na pytania: czym jest świat, czym człowiek i jaka jest jego rola w kosmosie. Książeczka upomina się o...

Książeczka upomina się o właściwą treść filozofii i odpowiada na jej zasadnicze pytania w duchu kulturalizmu Jana Stachniuka.

źródło opisu: Wydawnictwo Toporzeł, 1994

źródło okładki: Wydawnictwo Toporzeł 1994