czasopisma
electric_cat

Koniec czerwca. Lato. Wakacje coraz bliżej. Upał. Nie chce się nawet myśleć… Koniec czerwca… Podano do publicznej wiadomości nominacje do tegorocznego Zajdla. Jak zwykle. Publiczność przyjęła te nominacje z entuzjazmem. Jak zwykle. Jedni entuzjastycznie wyrażają swoje zadowolenie. Inni, równie entuzjastycznie, zadowolenia brak. Jak zwykle. Rozgorzały dyskusje. Poddaje się w wątpliwość jakość...

Koniec czerwca. Lato. Wakacje coraz bliżej. Upał. Nie chce się nawet
myśleć…
Koniec czerwca… Podano do publicznej wiadomości nominacje do tegorocznego
Poddaje się w wątpliwość jakość poszczególnych nominowanych opowiadań i powieści, talent ich twórców,
miarodajność nagrody, a nawet sens jej przyznawania. Wiele się o tym mówi i pisze. To ja już nie będę.
Upał.
Pamiętam, jak jako małoletnie pacholę wróciłem zapłakany z podwórka. Mój Tatko wysłuchał mej
zroszonej łzami i usmarkanej relacji, a potem zaczął mi tłumaczyć:
„Widzisz synku, jeśli nie podoba ci się jakaś zabawa, nie musisz brać w niej udziału. Możesz zabrać swoje
wiaderko, łopatkę i samochodziki, i możesz iść na inny plac zabaw. Tylko pamiętaj, że miłe, grzeczne dzieci,
na odchodnym nie łamią huśtawek i nie srają do piaskownicy.”
Być może powiedział to inaczej, ale dzisiaj tak właśnie to pamiętam. I przypomina mi się ten tekst za każdym
razem, kiedy widzę miłych, grzecznych dorosłych, którzy łamią huśtawki i srają do piaskownicy. I to pomimo
tego, że później zostają na tym placu zabaw.
Ale miałem nie pisać o nagrodzie Zajdla.
Gorąco.
Jestem już spakowany i za chwile wyjeżdżam do Nidzicy. Kiedy ten numer „Na Wynos” trafi na Wasze
czytniki, będę już wiedział, czy w tym roku udało nam się wyprosić u znanych (i częstokroć nawet lubianych)
Autorów jakieś króciaki. Wiem już, do kogo można się zwrócić, kogo zapytać bez obawy o kompromitację
(skompromitowałem się w zeszłym roku), kto – ewentualnie – będzie chętny do wsparcia Szortalu swoim
talentem, kto „nie pisze za darmo”.
Będziemy z Alkiem działać. Wspomagani życiodajnym piwem i morderczą śląską wiśniówką, będziemy
dla Was robić z siebie głupków. Trzymajcie kciuki za powodzenie tej misji.
Lato.
Bawcie się, czytajcie, piszcie króciaki. Uważajcie na słońce. I nie demolujcie swojego ukochanego
placu zabaw. Nawet jeśli chcecie się przenieść na inny.
Pozdrawiam, jakżeby inaczej, gorąco
Wasz
baranek
Oczywiście, że możemy pogadać na facebooku.

źródło opisu: wstępniak do numeru

źródło okładki: screen z pliku

• Tekst
  • Murder Park. Park morderców
  • Wszyscy powinniśmy być feministami
  • Gala-Dalí
Tekst
Dmitry Glukhovsky

7,6 (65 ocen i opinii)
Murder Park. Park morderców
Jonas Winner

8,86 (21 ocen i opinii)
Krew
Bartosz Szczygielski

7,45 (29 ocen i opinii)
Na krańce świata. Podróż historyka przez historię
Norman Davies

7,5 (2 ocen i opinii)
electric_cat | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017
    Szortal na wynos #30
    Krzysztof Baranowski, Jonathan Carroll, Marek Adamkiewicz, Aleksander Kusz,...
    Szortal na wynos #28
    Krzysztof Baranowski, Marek Adamkiewicz, Aleksander Kusz, Justyna Kułak, Frank...
    Szortal na wynos #26
    Krzysztof Baranowski, Aleksander Kusz, Jacek Jarecki, Frank Roger, Michał...
Na półkach