Orły Rzymu. Księga 5

Les Aigles de Rome - Livre V
przygodowy, historyczny
komiksy
Pharas

Piąty tom cyklu przygodowo-historycznego osadzonego w realiach Imperium Rzymskiego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.taurusmedia.pl/pl/

Endriux | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

Długo czekałem się doczekałem. Akcja mocniej ruszyła do przodu i to bardzo mnie cieszy. Kilka zwrotów fabularnych mogło by się wydawać zaskakujących, ale w sumie po "Grze o tron" nic mnie już nie zaskoczy (chyba). Graficznie jak to u Mariniego Mistrzostwo Świata, Europy, okolic i Liga Mistrzów. Najbardziej denerwuje fakt, że na kolejny (ostatni?) tom będziemy musieli znów dłuuuugo czekać.

Chris3z8 | 2017-06-30

Nieco słabsza od księgi trzeciej oraz czwartej, ale jeśli wolicie dynamiczną narrację bez przystanków dialogowych - zadowoli was ilością poległych. Zainteresuje osoby, które od wielowątkowej fabuły wolą sceny batalistyczne czy długie pojedynki centurionów. Bawiłem się świetnie, lecz patrzę na serię przez pryzmat jakości, a księga piąta pozbawiona jest intryg i relacji skłóconych braci, przez co traci na aspektach obyczajowych oraz politycznych. Zabrakło zapadających w pamięć scen erotycznych, które zawsze oglądałem z wypiekami na twarzy, a tymczasem nie otrzymałem niczego, co będę wspominał na długi czas.

Szybko się czyta, i mam wrażenie, że szybko zapomina, bo w ferworze walki nie ma nic, prócz przelewanej krwi w walce germanów z rzymianami. Rozbuchane pojedynki przyćmiły jednak dramat - pozostawiając czytelnika z pytaniem ,,A po co to wszystko?'' Historia trzyma w napięciu, owszem, ale brakuje tego, co było w poprzednich tomach - nasycenia treścią. Największą zaletą księgi...

sulek2712 | 2018-11-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Komiksy