zdrowie publiczne wyzwaniem dla systemów zdrowia XXI wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
9788320038606
zdrowie, medycyna

Podręcznik stanowi wprowadzenie w problematykę z zakresu zdrowia publicznego. Autor przedstawia zagadnienia związane z nowoczesną koncepcją zdrowia publicznego i medycyny społecznej w świecie i w kraju, zagadnienia problematyki ochrony zdrowia, opieki zdrowotnej, uwarunkowania zdrowia związane ze stylem życia, czynnikami genetycznymi i in. zagadnienia omówione w publikacji zgodne z zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji programem z zakresu propedeutyki zdrowia publicznego. Publikacja adresowana do studentów kierunku zdrowie publiczne, pielęgniarstwo na poziomie licencjackim, magisterskim i w czasie studiów specjalizacyjnych. Może być również wykorzystana w czasie studiów podyplomowych.

lukasiok | 2018-02-02
Malwina | 2017-09-10