Vjenčanje u Parizu
830602009X
powieść chorwacka
Dama

Ślub w Paryżu, pozornie prosta i lekka powieść o przygodzie miłosnej w światowej metropolii, kryje w sobie znacznie głębsze treści. Narrator, rodak i rówieśnik autora, idąc tropami znanymi sobie z lektur i przemyśleń, przeżywa w Paryżu przygodę intelektualną. Świadom swej przynależności do małego narodu nie może się uwolnić do kompleksu, zmierza się więc z mitem Paryża w każdej ze swoich ról: kochanka, intelektualisty i pisarza.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1990

źródło okładki: zdjęcie autorskie