Za przewodem gwiazdy. Zamyślenia nad perykopą o Mędrcach ze Wschodu

Wydawnictwo: Alleluja
838744068X
religia
S54S

Za przewodem gwiazdy to biblijne zamyślenia na temat dwunastu wersetów drugiego rozdziału Ewangelii Mateusza. Tekst ten mówi o mędrcach, czyli Magach, którzy "uwiedzieni" i porwani udają się w wielką zagraniczną podróż, aby odszukać nowo narodzonego króla żydowskiego i oddać mu pokłon. Trafiają w końcu do Betlejem, a potem inna drogą wracają do swojej ojczyzny. Mędrcy - będąc w drodze z...

Mędrcy - będąc w drodze z gwiazdą - niejako przecierają szlak pogan do Chrystusa, ich pasjonująca przygoda przedstawia również typiczny model zachowania człowieka powołanego przez Boga do wiary i do specjalnej służby. To ich pielgrzymowanie do Jezusa trwa poprzez wieki do dziś.

źródło opisu: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=13718

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=13718