zdrowie, medycyna

Kieszonkowa seria książek 100 Rozpoznań to nowoczesne, praktyczne podręczniki stworzone w celu dostarczenia praktykującym radiologom nowoczesnej, aktualnej wiedzy w miejscu pracy. Każda część została napisana przez światowej sławy autorów, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Wytypowali oni złotą setkę diagnoz radiologicznych, odnoszących się do każdej większej części ciała. W rozpoznaniach wypunktowano najważniejsze fakty, ilustrując je zdjęciami o wysokiej rozdzielczości. Do każdego działu dołączono piśmiennictwo, co ułatwia pogłębianie wiedzy. Książka zawiera także kolorowe schematy wielu schorzeń. Wszystkie książki serii napisane są w ujednoliconej formie. W każdej z nich jest taki sam układ informacji, który obejmuje badania obrazowe, diagnostykę różnicową, patologię, patofizjologię oraz dane kliniczne istotne dla danego schorzenia. Pozwala to na szybkie odszukanie informacji

Spis treści:

* Nowotwory
* Nienowotworowe torbiele i masy
* Powikłania pooperacyjne
* Zmiany naczyniowe
* Zmiany szpiku kostnego kręgów
* Obrazowanie splotów nerwowych