Kto zamieszkał w naszej Duszy?

Wydawnictwo: Tomasz Dygowski
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
emocje, bajka

Bajkowa opowieść dla dzieci i dorosłych pokazująca jak ważne jest rozumienie własnych emocji. W nienaukowy sposób porusza temat tabu oraz skłania do refleksji nad samym sobą.

Szczęście, Smutek, Miłość, Nienawiść, Odwaga, Strach, Nadzieja i Rozczarowanie mieszkają w Duszy – małej wiosce nad jeziorem. Ich codzienność zostaje zaburzona, gdy w sąsiedztwie pojawia się ktoś nowy.

źródło opisu: https://www.facebook.com/DygowskiTomasz/

źródło okładki: https://www.facebook.com/DygowskiTomasz/

karodi | 2017-03-20
Przeczytana: 19 marca 2017

"dusza- całokształt dyspozycji psychicznych, uczuciowych i intelektualnych człowieka składających się na jego osobowość; w religii i filozofii: niematerialny i nieśmiertelny pierwiastek w człowieku, ożywiający ciało i opuszczający je w chwili śmierci"

~ Słownik Języka Polskiego PWN (dwie pierwsze z podanych definicji)
___________________________________________

Jeśli dusza to coś materialnego, a książka jest historią w dużej mierze fikcyjną, to czy Dusza może stać się nagle rzeczywista i materialna, może mieć las, jezioro i mieszkańców? Opowieść "Kto zamieszkał w naszej Duszy?" pokazuje nam, że owszem. Całość okraszona jest ciekawą, przyjemną (mimo wszystko) historią, ukazującą świat, który kryje się w każdym z nas. Świat naszych emocji i zakłóceń z nimi związanych. Świat, nad którym kontrolę czasem przejmuje nieproszony gość... Ale od początku ;).

"Trzymanie wszystkiego w sobie sprawia, że to wszystko narasta, pęcznieje, aż pewnego dnia pęknie."

Pomysł na książkę...

Brzydka_Kryśka | 2017-03-22