O tron. Powieść historyczna z XVII wieku

Wydawnictwo: Inpingo
historyczna
emindflow

Autor, piszący pod pseudonimami Adam Bukatko, Wratysław Daniłowicz, tworzył głównie w drugiej połowie XIX w. i na początku XX. Był również znanym krytykiem i dramaturgiem. Akcja jego kolejnej powieści pt. „O tron” toczy się w drugiej połowie XVII w., a osią fabuły są dramatyczne epizody z walk o utrzymanie przy Rzeczypospolitej Prus Książęcych. Główna postać powieści, pułkownik Krystian Ludwik Kalkstein-Stoliński, jest pierwowzorem pułkownika Krzysztofa Dowgirda, bohatera tragicznego z filmu „Czarne chmury” (1973) w reżyserii Andrzeja Konica. Książkę warto gorąco polecić czytelnikom z uwagi na ciekawą fabułę, liczne wątki, zarówno historyczne, jak i romantyczne, różnorodność postaci, plastyczne dialogi, liczne sceny walk, pościgów, ucieczek, pojedynków i nieoczekiwane zwroty akcji.

Obecne wydanie książki zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.

źródło opisu: http://upolujebooka.pl/oferta,55331,o_tron.html

źródło okładki: http://upolujebooka.pl/oferta,55331,o_tron.html