animal studies, zwierzęta
Piotr Zając

Spis treści: -Anna Martuszewska - Literackie zwierzyńce: wstępna lustracja -Krzysztof Obremski - Zwierzę jako problem myśli antropologicznej (Od Protagorasa do Kochanowskiego) - Jadwiga Kotarska - Ze dwojej złożony natury. Z recepcji antycznych motywów zwierzęcych w poezji staropolskiej - Andrzej Chojecki - Berserk - postać historyczna i literacka - Marian Śliwiński - Symbolika zwierząt w...

Spis treści:
-Anna Martuszewska - Literackie zwierzyńce: wstępna lustracja

- Andrzej Chojecki - Berserk - postać historyczna i literacka

- Marian Śliwiński - Symbolika zwierząt w romantyzmie

- Józef Bachórz - O "zwierzyńcu" A. Mickiewicza (rekonesans wstępny)

- Jan Data - Jak wyją Sienkiewiczowskie wilki?

- Wojciech Gutowski - Bestiarium młodopolskiej erotyki

- Erazm Kuźma - O symbolice zwierzęcej w literaturze i sztuce dwudziestolecia międzywojennego (na wybranych przykładach)

- Danuta Dąbrowska - Motyw orła i wrony w poezji stanu wojennego

- Gertruda Skotnicka - O zwierzyńcu w polskich bajkach i bajeczkach dla dzieci

- Anna Martuszewska - Wędrówki zwierząt do popularnej i młodzieżowej prozy narracyjnej

źródło opisu: Własny

źródło okładki: Zdjęcie autorskie