Zniszczenie Mszy Świętej czyli Godly Order Cranmera. Część pierwsza Rewolucji Liturgicznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
Cranmer's Godly Order. The Destruction of Catholicism Through Liturgical Change. Part One of Liturgical Revolution
religia
Marcin

W wydatny sposób zrewidowane, poszerzone i wzbogacone dziesiątkami ilustracji drugie wydanie Cranmer's Godly Order jest de facto książką nową. Z bezprecedensową drobiazgowością i dokumentując swe wywody ogromną ilością tekstów źródłowych przedstawia w niej Davies kolejne etapy przeobrażania tradycyjnej katolickiej Mszy Świętej we Wieczerzę Pańską Kościoła Anglii - wykazując iż zmiany te wynikały z fundamentalnych różnic pomiędzy teologią reformatorów a nauczaniem Kościoła Rzymskiego. Pierwsze wydanie niniejszej książki (1976) oraz dwa pozostałe tomy trylogii Liturgical Revolution (Pope John's Council oraz Pope Paul's New Mass) spotkały się z najwyższym uznaniem krytyków:
"Ta monumentalna praca powinna stać się obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy pragną dociec źródeł współczesnego kryzysu Kościoła" - Paul Hallet, "National Catholic Register"
"Najbardziej błyskotliwym polemistą na "prawicy" jest bez wątpienia Michael Davies (…) którego The Liturgical Revolution jest prawdziwym arcydziełem". - Larry Henderson, "The Catholic Register" (Kanada)
"Ta książka to arcydzieło" - "Introibo" (Francja)
"Bezstronna, jasna, logiczna i naukowa analiza (…) która z pewnością przez wiele lat nie znajdzie sobie równej" - "The Bulletin" (Malta)
"Obiektywna i trzeźwa ocena, oparta nie na do-mniemaniach ale na faktach" - Paul Crane SI, "Christian Order"
"Miałem szczęście spotkać się z [Michaelem Davisem] kilkukrotnie i zapamiętałem go jako człowieka głębokiej wiary, gotowego na przyjęcie cierpienia. Od czasu soboru wszystkie swe siły poświęcił służbie Wierze i pozostawił po sobie wiele ważnych publikacji, zwłaszcza dotyczących liturgii świętej. Pomimo iż w życiu swym wielokrotnie znosić musiał niesprawiedliwości ze strony ludzi Kościoła, pozostawał zawsze jego wiernym synem. Wie-dział, że Pan zbudował swój Kościół na skale Piotra i że wiara znaleźć może swą pełnię oraz dojrzałość jedynie w komunii z jego Następcą. Możemy więc być pewni, że Pan otworzył przed nim szeroko bramy Nieba. Polecamy jego duszę miłosierdziu Zbawiciela".
Kard. Joseph Ratzinger, 2004.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_230167...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_230167...»