Dark Flag

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
spies, political fiction, 9/11
angielski
Nina

Sam Webster, po akcji, którą przygotował w Bejrucie, porzucił służbę w MI6. Osiemnaście miesięcy później, na prośbę wieloletniego przyjaciela, nadal pracownika wywiadu, jedzie do Kopenhagi, aby pomóc ich wspólnemu znajomemu, Neilowi Toddowi, który czuje się zagrożony. Todd zostaje zamordowany nocą po przyjeździe Webstera. Sam chce i czuje, że musi wyjaśnić, dlaczego. Nie bardzo wierzy, aby sprawcami zbrodni byli islamiści bądź ludzie związani z zachodnimi spółkami handlującymi z bliskowschodnimi państwami, co mogłoby wynikać z naukowej pracy przygotowywanej przez Todda. Poza tym, uważa, że Hannie, wdowie w zaawansowanej ciąży należy się wyjaśnienie przyczyn tragedii. Czy będzie to możliwe?

źródło opisu: Nina

źródło okładki: Kindle edition

Nina | 2017-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2017

Na pierwszy rzut oka jest to jedynie bardzo dobra, ale typowa powieść sensacyjna, z wartką akcją, moralnymi rozterkami szpiegów, napięciem utrzymującym się do końca, wynikającym nie tylko z rozwoju wydarzeń, także z wyborów, których na każdym kroku dokonują główni bohaterowie, szpiedzy i cywile. Jak wiele innych powieści szpiegowskich, także ta zawiera elementy political fiction. Jednak jak istotne są to zdarzenia, z przełomu wieków, świadczy choćby historia wydawnicza książki.

Ciemna Flaga opublikowana została w roku 2010 w języku ... fińskim, choć autor jest Brytjczykiem i wszystkie inne jego książki miały swoją premierę po angielsku. Dwa lata później ukazało się jej niemieckie wydanie. Żaden wydawca nie zdecydował się dotychczas na publikację książki drukiem po angielsku. Angielską wersję od 2013 roku udostępnia jedynie, wedle mojej wiedzy, Amazon jako tzw. Kindle edition, czyli w wersji elektronicznej. Z nietypową okładką ...

Na półkach