Planeta grubasów

Tłumaczenie: Joanna Żywina
Fat planet. The Obesity Trap and How We Can Escape It
castagna

Nasza planeta jest w szponach pandemii otyłości. Ponad miliard ludzi na całym świecie ma nadwagę, a ponad 600 milionów jest otyłych. Żyjemy w środowisku sprzyjającym otyłości, w którym dużo łatwiej jest przytyć niż pozostać fit. Jak do tego doszło? Kto jest temu winny? Co możemy zrobić, żeby powstrzymać epidemię otyłości? W „Planecie grubasów” dr David Lewis i dr Margaret Leitch przedstawiają...

W „Planecie grubasów” dr David Lewis i dr Margaret Leitch przedstawiają wyniki swoich badań nad społecznymi i psychologicznymi przyczynami pandemii otyłości i próbują znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Korzystają z przełomowych badań, a także prześwietlają działania korporacji, które nieustannie promują żywność o wysokiej zawartości cukru, tłuszczu i soli, i tym samym dowodzą, że żywienie się „śmieciowym jedzeniem” ma zaskakująco podobne konsekwencje neurologiczne do tych wywoływanych przez twarde narkotyki. Uważają występowania sygnały spożywczych, które nieświadomie stymulować naszą chęć do konsumpcji. Autorzy odważnie obalają mity diet i odchudzających pigułek, jednocześnie podpowiadając, jak łatwo wdrożyć strategie zrównoważonego odchudzania. Konkluzja jest oczywista: nigdy nie jest za późno, by zmienić swój sposób odżywiania i powstrzymać nadciągającą katastrofę w organizmie.

źródło opisu: http://www.illuminatio.pl/ksiazki/tlusta-planeta/

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/ksiazki/tlusta-planeta/

castagna | 2017-03-31
Przeczytana: 31 marca 2017

kolejna dobra pozycja na temat żywienia, świetnie opisany wpływ naszego mózgu przy objadaniu się oraz jak sobie z tym radzić, uświadomienie uzależnienia od przetworzonych produktów i ukazanie jak marki nas wychowują, wszystko w jednym miejscu i napisane w bardzo przystępny sposób

ukłon w stronę autorów za przypisy, które mają 39 stron!

jedna z lepszych książek na ten temat, jakie czytałam, godna uwagi, temat przedstawiony w "Planecie grubasów" jest strzałem w 10 - aktualnie problem otyłości dotyczy całej naszej planety ("kultura" jedzenia Zachodniego zalewa pomału Azję), żyjemy w świecie, który sprzyja tyciu (wysokoprzetworzne produkty, wszechobecny cukier, tłuszcze trans, itd.), na każdym kroku czyhają jedzeniowe pułapki i wiele osób żyje w nieświadomości, niszcząc własne zdrowie, a niejednokrotnie zdrowie swoich dzieci (które swoje nawyki żywieniowe wynoszą z domu), głównie dzieje się to przez brak edukacji i agresywny marketing skierowany najczęściej do dzieci

człowiek...

LottaCzyta | 2017-11-15

"Planeta grubasów" jest książka, która pojawia się w idealnym czasie. Z jednej strony mamy bycie fit, a z drugiej epidemie otyłości. Autorzy pokazują nam wyniki swych badań dotyczących tego drugiego zagadnienia. Dodatkowo ujawiniają również sposoby jakimi kuszą nas koncerny.

Bardzo się ciesze, że wreszcie powstała książka o zdrowym odżywianiu oraz walce z otyłością, która jest potwierdzona badaniami. Otyłość to nie tylko złe odżywianie, to zły tryb życia i złe myślenie. Przyczyny takiego stanu naszego ciała możemy dopatrywać w uwarunkowaniach społecznych oraz psychologicznych. Nie będę się skupiać jednak na szczegółach. Tego musicie dowiedzieć się sami :)

Od lat wiemy, że wielkie koncerty spożywcze tłuczą nas i kuszą. Prześcigają się w pomysłach. Jak się przed nimi chronić? Przede wszystkim trzeba poznać ich metody. W tym pomoże nam właśnie lektura "Planety grubasów". Co wspólnego mają narkotyki z solą, tłuszczem i cukrem? Bardzo wiele! Uzależniają i niszczą organizm. O ile...

Barbarbz | 2017-09-01
Przeczytana: 02 lipca 2017