8320026970
zdrowie, medycyna

W tomie pierwszym zamieszczono: choroby serca i naczyń kwionośnych, choroby układu oddechowego i trawiennego. W tomie drugim: choroby układu moczowego, krwiotwórczego, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby układu ruchu, choroby alergiczne narządów wewnętrznych, choroby tkanki łącznej, płytkowe i naczyniowe skazy krwotoczne. W tomie trzecim natomiast uwzględniono: choroby układu wydzielania wewnętrznego, układu krwiotwórczego, choroby zawodowe, stany zagrożenia życia w chorobach wewnętrznych. Dodatkowo umieszczono zakres norm laboratoryjnych wyrażonych w jednostkach tradycyjnych i w/g SI.