Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Sea Breeze (tom 5)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Pascal
Sometimes It Lasts
karollllllla

Seksowny chłopak po przejściach i córka farmera. Ich miłość miała trwać wiecznie! Cage York ma wszystko, czego pragnął. Piękną dziewczynę i wymarzoną karierę baseballisty. Stypendium sportowe daje mu możliwość wyjazdu do Tennessee, gdzie razem z Evą chce rozpocząć szczęśliwe życie. Niestety, ich plany krzyżuje choroba… Dziewczyna zostaje na farmie w Alabamie, by zająć się chorym ojcem. Jej...

Cage York ma wszystko, czego pragnął. Piękną dziewczynę i wymarzoną karierę baseballisty. Stypendium sportowe daje mu możliwość wyjazdu do Tennessee, gdzie razem z Evą chce rozpocząć szczęśliwe życie. Niestety, ich plany krzyżuje choroba… Dziewczyna zostaje na farmie w Alabamie, by zająć się chorym ojcem. Jej spokój burzą niepokojące wiadomości od znajomych Cage’a – świat baseballistów to przecież nie tylko wyczerpujące, wielogodzinne treningi, ale również napalone fanki, które chętnie imprezują topless.

Czy wystawiona na próbę miłość Evy i Cage’a przetrwa długą rozłąkę i ludzką zawiść?

źródło opisu: http://pascal.pl/

źródło okładki: http://pascal.pl/

wiejskifilozof | 2018-02-04

Książka przeciętna,co prawda.Autorka porusza tu,kilka ważnych spraw.
Jak choroba,ciąża.
Ale dla mnie wzbuyt nudnawy sposób.
Mogę powiedzieć,że przefrunąłem przez książkę.
Taka typowa młodzieżówka z USA.

WampirkaJustynka | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

Kiedy dowiedziałam się o książce z dalszymi losami Cage i Eve nie miałam zamiaru jej czytać. Koniec końców po kilku miesiącach od jej wydania postanowiłam dać jej szansę. "Ocal mnie" podbiło moje serce i bardzo polubiłam bohaterów więc przeczytałam "Zatrzymaj mnie". Początek mnie totalnie zszokował. Wow, nie tego się spodziewałam. Ale najgorsze miało przyjść w trakcie czytania. Ta książka sprawiła, że wylałam morze łez. Nie tylko z powodu Eve, Cage i Jeremiego. Myślę, że Cage na studiach miał pecha trafić na takiego gościa jak Ace. Ale nie będę się za bardzo rozpisywać bo po prostu po przeczytani tej historii bark mi słów. I chyba zakochałam się Cage'u.

lulamae | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Abbi Glines powróciła do historii Cage'a Yorka oraz Evy. Nasi bohaterowie są ze sobą już kilka miesięcy, a ich miłość wydaje się rosnąć w siłę. Planują wspólne życie a w najbliższej przyszłości zamierzają wyjechać razem do Tennessie, ponieważ Cage dostał pełne stypendium sportowe. Wszystko szło zgodnie z planem do czasu aż Eva dowiaduje się, że jej ociec choruje, i to poważnie.

Plany się zmieniają. Eva zostaje z ojcem by się nim opiekować, a Cage'owi każde wyjechać na studia mimo wszystko, aby spełniał marzenia, które mają być także ich lepszym startem w przyszłości.

Jak ta dwójka poradzi sobie z rozłąką? Jakie niespodzianki na nich jeszcze czekają?

Poniżej możliwe SPOILERY!

Książki pani Glines od jakiegoś czasu lądują w mojej ocenia na półce "bardzo przeciętne", ale muszę przyznać, że akurat powrót to historii Evy i Cage'a sprawił mi przyjemność. Całkiem nieźle poprowadzona fabuła i tak naprawdę łyknęłam tę książki migiem, bo byłam ciekawa co tam się nawyrabia.

Nasi...

Sherry | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

NAWET BAJKI MAJĄ SWOJE MROCZNE OBLICZA

Zastanawialiście się kiedyś co się dzieje, gdy przewracacie ostatnią stronę w książce i zadowoleni z otrzymanego zakończenia swoich ulubieńców, odkładacie powieść na półkę? Czy w waszej wyobraźni, dana para żyje długo i szczęśliwie? Cóż, jeśli żyliście w tej radosnej, różowej bańce, muszę zaskoczyć was okrutną rzeczywistością. End w gruncie rzeczy wcale Endem nie jest, czasami wręcz, jest Początkiem. Nie zawsze pozytywnym...

Coś się zepsuło. Eva i Cage myśleli, że ich uczucie jest czymś trwałym, pięknym, oczywistym i namacalnym. Kiedy idylla jednak zacznie im się sypać w mak, a do głosu dojdzie twarda, okrutna rzeczywistość, wszystko się zmieni. Tylko nieliczni znajdą sobie w siły by walczyć. A czasami nawet to może okazać się niewystarczające...

Cage'a Yorka i Evę Brooks, fani Abbi Glines i serii Sea Breeze, doskonale już znają. Dwójka złamanych, rezolutnych dusz, która odnalazła się w "Ocal mnie", zabrała nas w przygodę pełną...

KobieceRecenzje365 | 2017-04-21

Chyba wiecie jakie to uczucie, gdy odkładacie książkę na półkę z szerokim uśmiechem na ustach, bo zakończenie było satysfakcjonujące i w Waszej wyobraźni bohaterowie żyli długo i szczęśliwie? Ja uwielbiam ten moment, jednak czasami autorki potrafią zaskakiwać i w najmniej oczekiwanym momencie wydają książkę, która niszczy moje wyobrażenia o cudownym życiu bohaterów. Jedną z takich autorek jest Abbi Glines, która bardzo często miesza w życiu bohaterów, zaskakując mnie tym totalnie. Więc chyba nie powinnam być zdziwiona, gdy w moje ręce wpadała kontynuacja losów Cage'a oraz Evy, czyli powieść „Zatrzymaj mnie”, która już jest piątym tomem świetnej serii Sea Breeze. Co tym razem zgotowała autorka naszym bohaterom? Zapraszam na recenzję.

„Seksowny chłopak po przejściach i skromna córka farmera. Ich miłość miała trwać wiecznie!”

Cage i Eva są szczęśliwi w związku i planują wspólną przyszłość. Szykuje im się przeprowadzka, gdyż Cage dostał sportowe stypendium, które daje mu możliwość...

Katherine Parker | 2017-04-26
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Recenzja dostępna również na blogu: http://about-katherine.blogspot.com/2017/04/160-zatrzymaj-mnie.html

Po przeczytaniu czterech części serii Sea Breeze, team Evy i Cage'a był dla mnie tym najmniej lubianym - nie byli źli bardzo ich lubiłam, jednakże jakoś znaleźli się oni na samym końcu moich ulubieńców. Z przedmowy w książce Zatrzymaj mnie dowiedziałam się, że jednak ten team ma wśród czytelniczek powieści Abbi Glines na prawdę spore powodzenie, gdyż to właśnie dla nich autorka postanowiła napisać ich dalsze losy. Choć z początku ten pomysł nie wydawał mi się być zbyt interesujący i nawet obawiałam się, że część ta będzie przeze mnie najmniej lubiana, to już po pierwszych stronach dowiedziałam się, że Zatrzymaj mnie to kolejna święta książka Abbi Glines. Dzięki niej o wiele bardziej polubiłam team Evy i Cage'a.

Wydawać by się mogło, że Eva i Cage tworzą idealną parę - obydwoje kochają siebie nawzajem na zabój, uwielbiają każdą chwilę spędzoną w swoim towarzystwie i nawet...

Rose | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

Następny tom serii Sea Brezze, tym razem powracający do bohaterów, o których już wcześniej opowiadała jedna część: Evy i Cage'a. I bardzo miło móc poznać, co się dzieje dalej ze znanymi i lubianymi postaciami, nie tylko z perspektywy historii nowych bohaterów, w kilku zdaniach, jak to bywa przy tego typu seriach.
I chociaż w ogólnym podsumowaniu "Zatrzymaj mnie" bardzo mi się spodobało, nie zrobiło na mnie aż takiego wrażenia jak inne tomy. Początkowe strony wręcz mnie rozczarowały, zachowanie bohaterów, przebieg fabuły i czasem drobne nieścisłości lekko irytowały. Całe szczęście, wraz z powrotem na farmę rodzinną Evy, znowu czujemy się jak kiedyś.
Książka zawiera także wiele smutnych i ciężkich scen. Już po samym prologu wiemy, że ktoś umrze, że Eva będzie w ciąży sama... czyli, że coś się skomplikuje. Coś się będzie działo. Możemy mieć tylko nadzieję, że wszystko skończy się jednak dobrze. Ale chyba właśnie to stanowi urok tego typu książek, prawda?

Rose | 2014-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2014

Wychodzi na to, że NA jest jednak nie dla mnie, bo w tej książce irytowało mnie niemal wszystko; od średniowiecznej niemalże dynamiki głównej pary i niemożliwej ilości seksu, poprzez totalną przewidywalność i melodramatyzm, aż po drobne, niebywale wkurzające rzeczy jak to, że oczywiście nikt nie zwraca się do swoich rodziców normalnie. Nie, no bo przecież wszyscy ludzie po dwudziestce nazywają swoje mamy 'momma' a ojców 'daddy'.
Ugh.
Daję cztery gwiazdki tylko dlatego, że Cage wzbudził we mnie coś w rodzaju sympatii, a książkę szybko się czytało.

Mariposa | 2017-04-02
Przeczytana: 31 marca 2017

Cage i Eva to jedna z moich ulubionych par wykreowanych przez Abbi Glines i podjęła ona świetną decyzję rozwijając ich historię w dodatkowym tomie. Z jednej strony są nieco szablonowi: on- Bad boy z mroczną przeszłością, ona- skromna dziewczyna córka farmera. A jednak w ich relacji coś mnie urzekło, było w tej parze tak wiele świeżości i uroku, że nie mogłam ich nie pokochać. Sielanka Cage’a i Evy trwa już kilka miesięcy, a więc przyszedł czas by namieszać i pokrzyżować nieco ich plany. A ponieważ autorka nie lubi bawić się w subtelności, przygotujcie się na prawdziwy dramat.

Akcja powieści rozpoczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach z „Ocal mnie” (czyli pierwszego tomu poświęconemu tej parze). Po pokonaniu wielu przeciwności losu, Cage i Eva są razem i planują wyjazd na studia. Los jednak znów wystawia ich miłość na próbę. Kiedy okazuje się, że ojciec Evy jest śmiertelnie chory, dziewczyna...

angela | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Ponowne losy Cage'a i Evy. Tym razem los im nie sprzyja i ich rozłącza. Czy przetrwają te ciężkie chwilę? Czy szczęście jest im jeszcze pisane?

Dalsze losy, a jednak całkowicie nowe. Cage i Eva mają swoją miłość, lecz los stawia ich w trudnej sytuacji, a do tego rozdziela. Pomimo wielu przykrych okoliczności bohaterowie się nie poddają i walczą o to, co dla nich jest najważniejsze. Dzięki nim książka jest pełna wiary i pasji. Przechodzimy przez szaloną miłość i czyste pożądanie, a także labirynt problemów. W książce tej dużą rolę odgrywa smutek i przygnębienie, które bardzo klimatycznie uzupełnia historię losu bohaterów.
Moim zdaniem jest to ciekawa opowieść, która bardzo realistycznie oddaje to, co w prawdziwym życiu może się zdarzyć. Ukazuje, że pomimo wielu burz to po każdej z nich wychodzi słońce i daje nowy początek.

Moja ocena: 9/10