NIEZWYKŁE ZAKĄTKI POLSKI

Wydawnictwo: Reader's Digest
miejsca, zakątek, Polska
edhel_tinwe

Doskonale zilustrowana, kolorowa, dynamiczna książka prezentuje Polskę jako kraj zaskakujący, pełen różnorodnych atrakcji turystycznych, prawdziwą kopalnię mało znanych skarbów z zamierzchłej przeszłości, a także unikatowych zabytków techniki. Z perspektywy poszukiwacza przygód i badacza zarazem przedstawia ponad pięćset najciekawszych, najcenniejszych zabytków przyrody, kultury i...

z zamierzchłej przeszłości, a także unikatowych zabytków techniki.
Z perspektywy poszukiwacza przygód i badacza zarazem przedstawia ponad pięćset najciekawszych, najcenniejszych zabytków przyrody, kultury i architektury: dziewicze puszcze, rozległe bagna i najwyższej klasy osiągnięcia rąk ludzkich. Zaprasza do wspólnego tropienia tajemniczych historii, ciekawostek i najbardziej znanych zabytków w nieco przekorny sposób -
nie powtarza informacji przewodnikowych na ich temat, natomiast uwypukla ich mało popularne bądź nieznane strony.

Prezentując walory przyrodnicze i krajobrazowe naszego kraju, koncentruje się na możliwościach zorganizowania wypoczynku, przedstawia najlepsze miejsca do uprawiania rozmaitych dyscyplin sportu – od jazdy konnej po wędkowanie, żeglowanie czy narciarstwo. Brodzimy przez Biebrzańskie Bagna, strzelając migawką aparatu fotograficznego, zwiedzamy zabytkowe zamczyska i szlacheckie gniazda, przy okazji sprawdzając, czy można w nich zanocować. Przygoda estetyczna, kulinarna, kulturalna, spotkania z przeszłością, doświadczenia ekstremalne - wszystko pieczołowicie zilustrowane i opatrzone praktycznymi informacjami na temat położenia oraz możliwości zasięgnięcia dokładniejszych informacji (telefony, adresy e-mailowe, strony www).

źródło opisu: https://www.dobre-ksiazki.com.pl

źródło okładki: www.dobre-ksiazki.com.pl