Perska namiętność

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
Ag2S

Nowa książka autorki bestselleru „Jestem żoną szejka”. Ile trzeba zapłacić, żeby być wolną i kochaną? Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która zaprasza ją na wspólne wakacje na Sri Lankę. Kiedy to nie pomaga, Sara, miotana silnymi emocjami, wyjeżdża do Tunezji, gdzie poznaje miłość życia i być może odnajduje swoją oazę szczęścia....

Nowa książka autorki bestselleru „Jestem żoną szejka”.

Ile trzeba zapłacić, żeby być wolną i kochaną?
Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która zaprasza ją na wspólne wakacje na Sri Lankę. Kiedy to nie pomaga, Sara, miotana silnymi emocjami, wyjeżdża do Tunezji, gdzie poznaje miłość życia i być może odnajduje swoją oazę szczęścia. Tylko co się stanie, jeśli uczucie przysłoni prawdę? Czy bywają chwile, kiedy już za późno, żeby odwrócić nasze wybory? I czy upragniona przez nią od lat wolność przyniesie jej wymarzone życie?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Perska_namietnosc-p-34761-1-30-.html

Katherina87 | 2018-03-04

Tom III.

Ile trzeba zapłacić, żeby być wolną i kochaną?
Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która zaprasza ją na wspólne wakacje na Sri Lankę. Kiedy to nie pomaga, Sara, miotana silnymi emocjami, wyjeżdża do Tunezji, gdzie poznaje miłość życia i być może odnajduje swoją oazę szczęścia. Tylko co się stanie, jeśli uczucie przysłoni prawdę? Czy bywają chwile, kiedy już za późno, żeby odwrócić nasze wybory? I czy upragniona przez nią os lat wolność przyniesie jej wymarzone życie?

Autorka z właściwą sobie wnikliwością barwnie opisuje najbardziej strzeżone tajemnice Orientu, w tym również sekrety dawnych i współczesnych haremów.

ainaka | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Co tu napisać, pierwszy raz się zawiodłam! Akcji w tej książce tyle co kot napłakał , za to opisy. ..miałam wrażenie, że czytam przewodnik, za dużo tego.
Na temat sex biznesu w różnych zakątkach tu opisanych, mogłabym esej napisać. Pomysł dobry, zaciągnięty z książek Tany Valko, ale niestety za malo treści obyczajowej a za dużo poradnika i historii.
Pewnie dużo osób się nie zgodzi z moją opinią, ale takie jest moje zdanie odnośnie tej książki.
I najważniejsze, gdzie ta namiętność!

knigoholiczka | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

To nie pierwsza recenzja książki Laili Shukri na moim blogu. I zapewne nie ostatnia (bo mam nadzieję, że będą jeszcze kolejne). Po prostu mi się podobają!
Powieści wyżej wspomnianej autorki można podzielić na dwie grupy: autobiograficzne oraz opowiadające o życiu kobiet w krajach Bliskiego Wschodu. Recenzowana dziś przeze mnie "Perska namiętność" należy do tej drugiej grupy, ściśle łączy się z poprzednimi pozycjami napisanymi przez Shukri czyli "Perską miłością" i "Perską zazdrością". Być może dało by się je czytać oddzielnie, nie po kolei, ale po co i dlaczego?
Na każdą powieść czekam z utęsknieniem wiedząc, że to gwarancja braku nudy. Kilka lat temu trafiłam na debiut i cóż, chcę do nich wracać kiedy to tylko możliwe.
"Perska namiętność" to trzeci tom opowieści o życiu arabskich kobiet, o ich problemach. Jeśli mam być szczera to właśnie ta, dziś przeze mnie recenzowana najmniej mi się podobała. Oczywiście były wątki, które mocno mnie zainteresowały. Do książki "nic nie...

Monika | 2017-08-18
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Książka ta jest niejako kontynuacją poprzednich części "Perska Miłość" oraz "Perska Zazdrość". W tym przypadku jest poruszony wątek Sary, córki Joanny. Po wszystkich trudach i nieszczęściach, które spotkały młodą Sarę, dziewczyna stara się poukładać wszystko w głowie. Niestety, książka nie była tak wciągająca jak poprzednie części, moim zdaniem mógł być bardziej rozwinięty wątek terroryzmu, dżihadu, zamiast rozpisywać się o imprezach dziewczyn. Miałam wrażenie, że autorka nie miała do końca pomysłu na książkę i "płynęła na fali". Zakończenie sprawia wrażenie jakby miała być kontynuacja, oby miała więcej polotu.

Magda | 2017-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Z niecierpliwością czekałam, aż książka pojawi się w sprzedaży. Niestety jestem bardzo rozczarowana, odniosłam wrażenie, że autorka nie miała pomysłu na książkę i pisała ją na siłę. Pierwsze rozdziały bardzo nudne, zero akcji (takie flaki z olejem). Myślę, że osoby znające świat islamu będą znudzone czytając Perską namiętność.

Agi | 2018-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Jestem wykonczona.Z kazda czescia tej serii jest coraz gorzej.Mam nadzieje, ze ta wielka pisarka juz nic nie napisze.A tak w skrocie to mam wrazenie, ze to ksiazka podroznicza, historyczna.Duzo opisow krajow arabskich oczywiscie, obyczajow, historii.Gdyby nie to to sama jakas tam tresc, akcja zreszta jej tu tez nie ma, zadnego watku przewodniego to moze byloby 50 stron.Pani pisarka znow opisuje tu co wydarzylo tzn zamachy wiec sa to Fakty Tvn na przyklad.Ogolnie chyba jest bardzo zauroczona Islamem.A koncowka ksiazki to juz tragedia.Szczerze to pominelam duzo stron bo i tak sa o niczym.Przemordowalam to bo chcialam dokonczyc serie i na tym koniec z Shukri.A zapomnialam, przeciez w kazdej powiesci jest watek seksualny tu tez tym razem lesbijski, ale pozmiej jednak boheterka okazuje sie hetero 😃

Alice M | 2017-11-22
Przeczytana: 01 listopada 2017

Historia Sary zagubionej oraz skrzywdzonej przez rodzinę dziewczyny, która by się w tym wszystkim odnaleźć wyjeżdża za namową koleżanki do Tunezji oraz poznaje Aziza miłość życia i szybko bierze ślub. Wszystko wydaje się być kolorowe do momentu gdy Sara i Aziz zamieszkują razem a ona dowiaduje się całej prawdy do mężu. Później trafia do obozu dla dżihadystów oraz tam nabywa wiedzę o terrorze i obserwuje czego inne kobiety uczą dzieci co jest dla niej nie do przyjęcia. Aziz decyduje za nich obojga, że wyjadą do kalifatu na tereny ISIS i tam będzie im się dobrze żyło. Z pomocą Sarze przybywa jej siostra Fatma i aby ją odnaleźć to najpierw kontaktuje się z jej koleżanką Ulą, która opowiada jej o zamachach w Berlinie, o dużym wpływie salifatów w Tunezji co w rezultacie spowodowało, że poszła tym tropem. Sara z siostra wsiadły razem do samolotu i Sara przyznała sama przed sobą, że nie jest już żoną dżihadysty.

Książka trochę słabo napisana, za dużo opowieści o przygodach dziewczyn, a...

xxoluniaxx | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Najnowsza książka Laili nie zrobiła na mnie niestety takiego wrażenia jak wszystkie poprzednie.

Sara, córka Aśki ( z Perskiej Zazdrości ) czuje się zagubiona, zdołowana, nie chciana, nie kochana. Ukojenie znajduje w ramionach mężczyzny... Ale nie na długo.

Książkę się " czuje " jak każdą poprzednią tej autorki, ale jak dla mnie książka pisana na siłę, trochę w innym stylu. Zbyt mało opisu miłosnych uniesień, co akurat lubiłam w tych książkach ;)
I być może to okrutne co napiszę, ale zbyt mało wstrząsająca historia jak dla mnie.

Nefer | 2017-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Pierwsza część bardzo mi się podobała.
Druga mniej, jednak bez problemu dało się przebrnąć.
Ale ta... Koszmarek. 3/4 książki to nudy jak flaki, później robi się ciekawiej, choć nadal jest przewidywalnie. Do tego zakończenie - gorszego dawno nie uświadczyłam. Chętnie bym zaspoilerowała, żeby ustrzec innych przed marnowaniem czasu, ale napiszę tylko, że to wygląda tak jakby autorka nie wyrobiła się z deadlinem i musiała napisać cokolwiek (może był to taki zabieg po prostu i rozwinie temat w następnej części, nie wiem, ale za pięknie to nie wygląda). A propos autorki, to niebezpiecznie zaczyna się zbliżać klimatem do Tanyi Valko z tą jej pożałowania godną "arabską sagą", czyli "Arabską żoną", "Arabską córką" itd. Plus w tej części dialogi były sztuczne jak atmosfera w czasie świąt, momentami nie dało się tego czytać. I po raz kolejny opisała, jak to Arabki zaczęły tańczyć i się tym swoim tańcem podniecać. Piany już na to dostałam, bo to występuje, do cholery, w każdej jej...

anna_schmitt | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Wreszcie udało mi się zmęczyć tę książkę... Można powiedzieć, że pierwsza połowa to jakiś dramat. Zero akcji, drewniane dialogi, tak jakby autorka nie miała pomysłu na tę opowieść. Na szczęście w końcowej części coś zaczyna się dziać i tutaj można było bardziej rozbudować akcję, a nie opisać ją w 3 rozdziałach. Czytałam inne książki tej autorki i są o wiele lepsze. Tej, niestety, nie polecam.