Pocałuj jego, kolego! #2

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Pocałuj jego, kolego! (tom 2)
Wydawnictwo: Kotori
Watashi ga motete dousunda
9788365722096
komedia, romans, manga, kotori, shoujo
komiksy
d2b

Kae Serinuma jest fanką boys love. Lubi oglądać, jak chłopcy zaprzyjaźniają się ze sobą (im bliżej, tym lepiej) i snuć na temat tych przyjaźni rozmaite fantazje. Pewnego dnia jej ukochany bohater z anime umiera, co dla Kae okazuje się szokiem tak ciężkim, że dziewczyna gwałtownie traci na wadze. Jej nagła zmiana wyglądu powoduje, że z dnia na dzień staje się niezwykle popularna. Czterech szkolnych przystojniaków zaczyna starać się o jej względy…

Tymczasem ona zdecydowanie wolałaby, żeby umawiali się ze sobą nawzajem. Na dodatek nie ma bladego pojęcia, co zrobić ze swoim niespodziewanym powodzeniem u płci przeciwnej.

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Anettet | 2018-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2018

Całkiem zabawna była historia, gdzie Kae i jej czterech adoratorów poszli na Comiket.

KoKo | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Druga część jeszcze lepsza, niż pierwsza. Świetnie budowany komizm sytuacyjny. Bardzo się ubawiłam.

Kosz_z_Książkami | 2018-02-04

Junko jest autorką znaną do tej pory z historii z gatunku yaoi i shonen-ai. Tym razem przygotowała jednak romans shoujo… o yaoistce! Przed wami przewrotna komedia romantyczna o tytule Pocałuj jego, kolego!

Na wstępie pragnę wyznać, że nie jestem zbyt wielką fanką gatunku yaoi czy shounen-ai. Zazwyczaj trafiam na takie tytuły przypadkiem szukając fanowskich komiksów (doujinshi) do serii, które mi się spodobały lub sięgam po nie jeśli są w pewien sposób niebanalne i nietypowe np. świetne moim zdaniem Kawaii Scotland. Piszę więc z perspektywy osoby, która nie ma zbyt obszernej wiedzy na ten temat.

Kae Serinuma to zwykła licealistka. Nie jest zbyt popularna wśród chłopców, ze względu na swoją tuszę. Jednak to jej nie przeszkadza, wystarczy jej przyjaciółka, która tak jak ona jest otaku. Jednak Kae nie jest zwykłym otaku – jest fujioshi, czyli fanką yaoi. Niepotrzebny jej chłopak, bo uważa, że jej miejsce jest w cieniu obserwując z ukrycia zakazaną miłość dwóch „książąt”. Jednak jej...