Zatopić "Niezatapialną"

Wydawnictwo: Genius Creations
piraci, steampunk
Marsza

Jollienesse Rożnowski, zwana przez przyjaciół Nes, dowodzi parowcem „Niezatapialna”. Pani kapitan i jej załoga są legendą w Palude. Córka skazanego opozycjonisty, od lat siejąca postrach w Krainie Tysiąca Jezior i Rzek, podbiła serca prostego ludu. Władza jednak nie może dłużej tolerować jej istnienia. Świat ulega społeczno-ekonomicznym przemianom, a ambitny minister postanawia przykładnie...

Władza jednak nie może dłużej tolerować jej istnienia. Świat ulega społeczno-ekonomicznym przemianom, a ambitny minister postanawia przykładnie ukarać buntowników. Nieubłaganie nadciąga koniec ery rzecznego piractwa.

W pogoń za „Niezatapialną” rusza kapitan Feliks Ucelli i dowodzona przez niego elitarna jednostka Straży. Pętla się zaciska, a sytuacja wydaje się bez wyjścia. Ale niełatwo zatopić „Niezatapialną”. A już na pewno nie uda się zatopić jej na wieki.

Przygodowy steampunk w pełnej krasie: parowce, nadchemia, pościgi, strzelaniny i – oczywiście – odrobina romansu.

źródło opisu: https://geniuscreations.pl/ksiazki/zatopic-niezata...(?)

źródło okładki: https://geniuscreations.pl/ksiazki/zatopic-niezata...»

Rewolucja!

„Zatopić «Niezatapialną»” Anny Hrycyszyn to opowieść o piratkach na rzecznym parowcu w fantastycznym świecie. Akcja może za bardzo pędzi na łeb na szyję, tracąc okazję do głębszego oddechu, lecz świat jest oryginalny i – ku mojej czytelniczej nadziei – rozwojowy.
(...)

Całość recenzji w magazynie Esensja:

zacofany-w-lekturze | 2018-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Rynka | 2018-12-03

PIerwszy steampunk w mojej biblioteczce - i całkiem mi się spodobał. Od kobiecej załogi, poprzez sam statek, aż po przygody które przeżywa cała ta zgraja. Trochę mi tam podpadała fabuła, bez wątpienia są tam zgrzyty - ale historia, historią, a czyta się z przyjemnością.

ZojaHawryło | 2018-06-21

glodnawyobraznia | 2018-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

cała recenzja tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/04/miosc-z-pirackim-parowcem-w-tle.html
Debiut powieściowy Anny Hrycyszyn zatytułowany Zatopić »Niezatapialną« to połączenie romansu i powieści przygodowej ze szczyptą steampunka. Opowiada o losach pirackiego parowca oraz jego prawie całkowicie damskiej załogi, która od lat skutecznie wymyka się Straży Przybrzeżnej. Tym razem na polecenie nowego ministra handlu morskiego dowodzenie nad pościgiem obejmuje młody i ambitny Feliks Ucelli, a ponieważ ma do dyspozycji aż dziesięć nowoczesnych jednostek, sprawy przyjmują groźny obrót...

M-Soul | 2018-03-23

Początek książki zapowiadał, że im dalej tym będzie ciekawiej. Niestety. O ile sam początek naprawdę wciąga, a impreza w karczmie jest tak dobrze opisana, że czułam się, jakby sama brała udział w zabawie, to potem niestety wszystko zaczyna siadać. Brakowało mi w tej książce czegoś więcej. Historia opowiada o piratkach, a właściwie ani razu nie zostaje pokazane, jak grabią i łupią, choć wciąż było podkreślane jak to one są lepsze od innych ekip pirackich. Szkoda, że autorka nie opisała chociaż jednego rabunku! Koniec książki również mnie nie zachwycił. Po przeczytaniu pozostałam z niedosytem, że historię można było podkręcić, dodać kilka szczegółów i lepiej opisać świat, w którym dzieje się akcja, bo to niestety też kuleje.

Ogólnie książkę oceniam jako dobrą, do szybkiego przeczytania, lecz nie nastawiania się na super książkę.

Flusz | 2018-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Uwielbiam książki o piratach! Nigdy nie sądziłam, że tak będzie, ale to przez książkę Marcina Mortki totalnie wkręciłam się w te klimaty! Więc kiedy trafiłam na tę pozycję, z chęcią się za nią zabrałam.

Książki można podzielić na wiele różnych rodzajów. Ja mam swoją własną skalę i dzielę je na:
1) ambitne - od których trzymam się z daleka....
2) czytadła - ot, takie książki, które się przeczyta, ale nie zapadają na dłużej w pamięć
3) super książki - nie są może jakieś wybitne, ale miło się je czyta i czasem lubi się do nich wrócić
4) majstersztyki - coś, co nami po prostu pozamiatało
5) fajne książki - czyli te łatwe, lekkie i przyjemne

I "Zatopić Niezatapialną" umieszczam właśnie pod hasłem "fajne książki". Ta pozycja w zupełności spełniła moje oczekiwania. Wciągnęła mnie od pierwszych stron, polubiłam bohaterów, podobała mi się fabuła, był wątek romantyczny i książkę czytało mi się bardzo szybko ;)

Czasem drażni mnie, kiedy polscy autorzy wymyślają jakieś dziwne imiona i...

Widelec | 2017-11-30
Przeczytana: październik 2017

"Zatopić Niezatapialną" to sympatyczna propozycja dla fanów nurtu steampunk i powieści awanturniczych.

Kto powiedział, że załoga złożona z samych kobiet nie może przeprowadzać najbardziej zuchwałych napadów w całym kraju i najbardziej brawurowych ucieczek, o których później krążą legendy? O zwycięstwie na wodzie nie decyduje przecież czysta siła fizyczna, lecz spryt, taktyka i doskonała znajomość swojego statku, a tego akurat dziewczyny z "Niezatapialnej" mają pod dostatkiem. Ale bez obaw – książka nie opowiada o żadnych przepakowanych nadkobietach; piratki Jolienesse Roznowski to zwyczajne dziewuchy, ale jednocześnie stare wyjadaczki, doświadczone żeglarki, zżyte z własnym statkiem, dlatego dzięki odwadze i doświadczeniu potrafią wyjść cało niemal z każdej opresji.

Bardzo malowniczo wypadają sceny walk, widać, że autorka ma je dobrze przemyślane i potrafi je klarownie, a jednocześnie z rozmachem odmalować czytelnikowi tak, że w każdej chwili wiadomo, co się dzieje, czy ładują...

Steamborg1889 | 2017-09-18
Na półkach: Przeczytane, Steampunk
Przeczytana: 2017 rok

Steampunk, piraci, okręty parowe. Czy może być coś fajniejszego? Ten chłopięcy entuzjazm gasi jedynie fakt, że piraci z Niezatapialnej nie pływają po morzach i oceanach, a po rzekach i jeziorach. Ale przynajmniej rozbojów dokonują z pokładu parowca, a to podnosi współczynnik fajności wyżej, niż sięgnął którykolwiek z bohaterów Stevensona.

Niestandardowy dla pirackiego kanonu jest nie tylko napęd łajby, ale także jej załoga, złożona niemal wyłącznie z płci pięknej. Przewodzi jej kapitan (kapitanica?) o swojsko-obco brzmiącym nazwisku Jollienesse Rożnowski (dla przyjaciół Nes), która staje przed poważnym wyzwaniem. Otóż, pirackie wybryki zaczęły coraz bardziej ciążyć możnym i postanawiają zrobić co tylko mogą, by ograniczyć ich swobodę oraz zyski. A! Jeszcze gdzieś po drodze sprawy utrudnia wątek romansowy, bez którego powieść awanturnicza byłaby niekompletna.

Recenzja: http://steampunk.info.pl/steampunk-krainie-tysiaca-jezior-recenzja-zatopic-niezatapialna/

harpijka | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

Sympatyczny romans bawiący się starym tropem miłości osób należących do dwóch wrogich frakcji, w zgrabnie zarysowanym klimacie steampunkowo-pirackim.
Jak paru innych czytelników, mam po skończonej lekturze lekki niedosyt - więcej tła by się przydało, bo te podglądane w migawkach strajki robotnicze, szemrania ludności przeciw władzy i bezwględne tejże zachowanie brzmią bardzo obiecująco, aż by się chciało więcej (zwłaszcza jeśli "Niezatapialna" faktycznie została pomalowana na karmin alizarynowy ;) )