Wielkie góry Afryki i Australii

Muza
1992-01-01
1992-01-01
Dorota Bartnik

To szósta książka z serii "Encyklopedia geograficzna". Opowiada o najważniejszych oraz najwyższych górach i łańcuchach górskich Afryki i Australii. Książka zawiera mnóstwo ilustracji. Wszystkie są malowanymi, kolorowanymi obrazami. Niektóre są duże i rozciągają się na dwie strony. Książka ciekawa i wiele informacji posiada.
Po krótkim wstępie autorzy omawiają i ukazują góry Afryki i Australii wraz z Oceanią. Następują po sobie charakterystyki następujących terenów górzystych: Atlas, Ahaggar, Tibesti, góry Etiopii, Masyw Kamerun, Ruwenzori, Kenia, Kilimandżaro, Góry Smocze, Pico De Teide (Wyspy Kanaryjskie),góry Nowej Gwinei, Hawaje, góry Australii i na końcu Nowej Zelandii. Bardzo wiele ciekawostek, dobrze napisana książka o wielu atutach. Dane ukazywane w książce pochodzą z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku i o tym trzeba pamiętać w trakcie lektury.
Dowiedziałem się dużo dzięki tekstom, obejrzałem dużo dzięki ilustracjom zawartym w książce. Mimo upływu lat od czasu jej wydania warto po nią sięgnąć i poczytać o górach sąsiadującej z Europą Afryki i odległej Australii. Zacna, porządna, super książka geograficzna.

Po krótkim wstępie autorzy omawiają i ukazują góry...

• Plany biblioteczne
  • Dół 3