Oporne nadciśnienie tętnicze

Wydawnictwo: Via Medica
zdrowie, medycyna

Przyczyny nieskuteczności leczenia nadciśnienia tętniczego Przyczyny rozwoju opornego nadciśnienia tętniczego Metody pomiaru ciśnienia tętniczego w diagnostyce i leczeniu opornego nadciśnienia tętniczego Ocena powikłań narządowych i ryzyka sercowo-naczyniowego u chorego na oporne nadciśnienie tętnicze Leczenie niefarmakologiczne Leczenie farmakologiczne Oprne nadciśnienie tętnicze a wybrane postacie wtórnego nadciśnienia tętniczego