Rysiek Zyga. Zdumiewający Pan Magik

Seria: Hania Humorek i przyjaciele
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rocky Zagan in The Amazing Mr. Magic
kudybcia

Abrakadabra! Oto Zdumiewający Pan Magik! (znany również jako Rysiek Zyga). Kiedy Rysiek ćwiczy sztuczki na swój pokaz magii, Hania proponuje, że zostanie jego asystentką. Rysiek się zgadza, ale okazuje się, że Hania – czyli Niesamowita Samanta – nie jest ani trochę niesamowita. Kiedy Hania oblewa keczupem czarodziejskiego królika, Rysiek ma jej serdecznie dosyć! Czy magia Ryśka okaże się na tyle silna, by ocalić ich przyjaźń?

źródło opisu: egont.pl

źródło okładki: egmont polska

Northman | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

Sympatyczne, pełne humoru i... magii ;)

Ciekawa seria. To moje (i Roksany ;) ) pierwsze spotkanie z Hanią, ale po dawce uśmiechu córy sądzę, że na pewno nie ostatnie. Hania Humorek spotyka tym razem magika... w osobie Ryśka Zygi ;) Ciepłe, sympatyczne, pełne humoru. Sztuczki magiczne mogą być baaardzo zabawne ;) Obrazki są przy tym ładnie narysowane, przyjemnie się całość czyta i ogląda - również dziecku.

Polecam! I dziękuję Egmont Polska za egzemplarz do recenzji.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
Zapraszam!

AnnaSikorska | 2017-03-28

Hania Humorek należy do naszych ulubionych bohaterów. Spostrzegawcza i inteligentna dziewczynka przeżywa wiele przygód z bratem, Smrodkiem: bywa detektywem, zafascynowana robótkami ręcznymi dziewczynką, miłośniczką pirackich przygód, podróżniczką, odkrywczynią, a nawet lekarzem. Dla tej bohaterki będącej zwykłą dziewczynką nie ma rzeczy nie możliwych, a wszystko dzięki jej sprytowi i logicznemu myśleniu.
Do tej pory nasza domowa biblioteka była bogata w przygody Hani dla uczniów szkoły podstawowej. Niedawno pojawił się pierwszy tom dostosowany dla przedszkolaków oraz uczniów nauczania początkowego. Bardzo chętnie sięgnęłyśmy po pierwszy tom o przygodach Julki Wróbel marzącej o śwince na urodziny. Szybka akcja, pozytywni bohaterzy, piękne ilustracje oraz poruszanie tematów bliskich przedszkolakom sprawiło, że córka bardzo chętnie sięga po książkę.
Niedawno do naszego domu trafiły kolejne dwa tomy z serii „Hania Humorek i przyjaciele”: „Mania Pisania słynna reporterka” oraz „Rysiek...

testolandia | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 08 marca 2017

Rysiek Zyga za sprawą cylindra, peleryny, różdżki i wiary we własne możliwości staje się Zdumiewającym Panem Magikiem. Chłopiec nie byłby jednak prawdziwym iluzjonistą, gdyby nie miał asystentki i właśnie w rolę Niesamowitej Samanty wciela się Hania. Razem przygotowują Najlepszy na Świecie Podwórkowy Pokaz Magii. Nie wszystko jednak idzie jak z płatka. Czy chłopcu uda się oczarować publiczność? I co tu robi Królik Wampir?

Bardzo dobrze bawiliśmy się podczas czytania. Wygłupy Ryśka i Hani rozbawiły mojego 5-latka, który również zapragnął zostać magikiem.

Gdy dziecko uczy się czytać, potrzebuje dobrze wyselekcjonowanych lektur, które z jednej strony będą napisane prosto, z drugiej zaś zaprezentują na tyle interesującą historię, by wzbudzić w młodym czytelniku głód literatury. „Rysiek Zyga. Zdumiewający Pan Magik” autorstwa Megan McDonald idealnie wpisuje się w powyższe wymagania.

Bohaterami niewielkiej objętościowo książeczki są Hania Humorek (której autorka poświęciła osobny, kilkunastotomowy cykl), jej młodszy brat oraz przyjaciel Rysiek Zyga. Oboje są dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, mieszkają po sąsiedzku i z przyjemnością spędzają ze sobą czas. Autorka bardzo wiarygodnie przedstawiła postacie. Bohaterowie mówią i zachowują się jak dzieci i radzą sobie z typowo dziecięcymi emocjami. Dzięki temu dla młodego czytelnika są bardzo wiarygodni, co z pewnością przekłada się na pozytywny odbiór książki.

Równie realistyczne są przedstawione wydarzenia. Rysio zamarzył o karierze magika i prezentuje Hani oraz jej młodszemu bratu...

Kuba_M | 2017-05-09
Przeczytana: 01 maja 2017