Ginekologia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
8320028949
zdrowie, medycyna

Ze względu na rolę, jaką kobiety odgrywają w społeczeństwie, opieka zdrowotna roztaczana nad nimi ma ogromne znaczenie. W podręczniku w sposób kompleksowy zebrano treści przydatne w kształceniu położnych, pielęgniarek i rehabilitantów. Jest to wartościowa, nowoczesna publikacja, odpowiadająca, odpowiadająca współczesnym standardom światowym. Książka zawiera podstawowe wiadomości z zakresu anatomii, fizjologii i patofizjologii ginekologicznej, z uwzględnieniem endokrynologii i onkologii oraz metod diagnozowania. Szczególnie dokładnie omówiono aspekty praktyczne pracy położnych, pielęgniarek i fizjoterapeutów, dotyczące przygotowania do operacji chirurgicznej, zasad instrumentowania, samej operacji i postępowania pooperacyjnego oraz rehabilitacji, a także roli pielęgniarki i położnej w programach edukacyjnych i profilaktycznych. Zwrócono też uwagę na wymogi stawiane pomieszczeniom i wyposażenie placówek medycznych, a także na jakość świadczonych usług medycznych i respektowanie praw pacjenta oraz na zasady przepływu informacji z zarządzaniu zakładami opieki zdrowotnej. Poruszono również zagadnienia zakażeń szpitalnych i zabezpieczenia personelu przed chorobami zakaźnymi. Osobny rozdział poświęcono obowiązującym przepisom prawnym oraz etyce zawodowej położnych i pielęgniarek.

futro76 | 2016-02-17
Na półkach: Teraz czytam