Strzelcy konni w Armii Krajowej

historia
Maciej

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/6,1,244,8203,strzelcy_konn...»

Maciej | 2017-02-19

"Niedawno nabyłem książkę Zbigniewa Gnat-Wieteska pt. "Strzelcy konni w Armii Krajowej".
Książką ciekawa, którą polecam, gdyż zawiera szczegółowe informacje na temat oddziałów kawalerii, ich stanów technicznych, zaopatrzenia, liczebności itd. Jednakże kosztem opisów technicznych tychże jednostek, nie ma tam informacji (szczegółowych) na temat zasad działania takich jednostek. Są tam opisy walk, lecz są one przedstawione w skrótowej formie, np: oddział konny rozbił niemiecką jednostkę zmotoryzowaną w tym i w tym miejscu". Autor: niebieski1933.
Źródło:http://www.historycy.org/index.php?showtopic=54779

Na półkach