Wezwanie

Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Cykl: Powrót Arcymagów (tom 1) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
The Summoning

Z głębin równiny cieni pochodzi nowa magia, tak tajemnicza, że wprawia w zakłopotanie nawet Wybrańców Mystry. Spod wydmowego morza Anauroch na wolność wydostaje się jedna z najstarszych i najstraszliwszych złych potęg Torilu - ferimmy. Z Evereski - ostatniej przystani elfów w Faerunie - nadchodzi wieść o inwazji. Znikąd pojawia się grupa nieznanych magów, zdecydowanych za wszelką cenę zniszczyć ferimmy i ocalić Evereskę... z powodu znanego tylko im samym.

Spod pióra autora "Crucible: The Trial of Cyric the Mad", "Poza wysoką drogą" i "Śmierci Smoka" (razem z Edem Greenwoodem) wyszła opowieść o najbardziej przełomowych wydarzeniach w Forgotten Realms od czasu "Groźby z Morza".

źródło opisu: [Wydawnictwo ISA, 2004]

Lavdrynka | 2015-08-19

Książka jest zdecydowanie obowiązkowa dla wszystkich fanów "Zapomnianych Krain", a w szczególności Pomroku. Ale zdecydowanie nie polecam jej jako pierwszej lektury z logo "Forgotten Realms" - zbyt duże ryzyko zniechęcenia, a przecież cykl ma wielu znacznie ciekawszych autorów. Na szczęście pozycja nie jest zbyt długa i przy odrobinie samozaparcia można przez nią szybko przebrnąć, wyciągając najciekawsze informacje, historie oraz motywy. Później o niej najlepiej zapomnieć i nigdy więcej nie wracać. Szkoda czasu.

Więcej: http://gexe.pl/ksiazki/art/3254,wezwanie

Polowianka | 2017-02-01

Książka bardzo wciągająca, ciekawie napisana. Historia wciąga - po przeczytaniu nie mogłam się doczekać drugiej części.

Miras | 2017-01-11
Promilekrk | 2016-10-14