Ancyklopek na placu zabaw

Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM

"Ancyklopek na placu zabaw" to historyjka dydaktyczna przeznaczona dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Książeczka uczy dziecko otwartości i tolerancji oraz rozwija spostrzegawczość.

źródło opisu: https://www.facebook.com/wydawnictwoTADAM/

źródło okładki: https://www.facebook.com/wydawnictwoTADAM/

mama_zaczytana | 2017-09-11
Przeczytana: 11 września 2017

O tym, jak ważna jest wyobraźnia w dziecięcym świecie, nie muszę chyba nikogo przekonywać. Niestety, z wiekiem ją zatracamy. Może dlatego, że świat wymaga od nas powagi i twardego stąpania po ziemi. Zresztą, my sami do edukacji nawet tych najmłodszych dzieci podchodzimy bardzo poważnie i realistycznie. To jest lalka, to jest nos, to oko, a to - stół. Powiecie, że przecież to niezbędne, że najłatwiej poznawać świat, poprzez to, co bliskie i realne. Owszem, ale... czy nie można by okrasić tego nutką fantazji?

O zabieg taki pokusili się Piotr Dobry i Łukasz Majewski, tworząc serię książek dla naj, najów, której głównym bohaterem nie jest człowiek, czy zwierzątko, ale... Ancyklopek. Któż to taki? Młody, choć wcale nie mały, bo wywodzący się z rodziny olbrzymów, cyklop. Jednookie stworzenie o niesfornym nieco charakterze. Taki mały ancymonek. A może raczej ancy-cyklopek? W skrócie, właśnie, Ancyklopek. Spodobała mi się ta zabawna postać. Spodobała mi się też ukryta w jej imieniu gra...

Ula Urban | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017