Trzy spojrzenia na barwę

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320032105
zdrowie, medycyna

Autor łączy w książce trzy podstawowe aspekty barwy: jej wymiar artystyczny, medyczny (percepcja barw) i informatyczny (reprodukcja barw). Książka ma charakter interdyscyplinarny. W przystępny sposób przedstawia zjawisko synestezji, wpływ barwy na percepcję dzieła, psychologię postrzegania i fizjologię widzenia barw oraz zagadnienia związane z odtwarzaniem i kalibracją toru reprodukcji barw w urządzeniach cyfrowych, metody kompresji barw, standardy zapisu informacji kalibracyjnych i sposoby zarządzania kolorem. \\nOdbiorcy: informatycy, plastycy, lekarze okuliści, orzecznicy \\n

Tecolote | 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, Sztuka