Na północ jedzie się, by umrzeć

Tłumaczenie: Justyna Czechowska
Wydawnictwo: Lokator Media
3 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Norrut åker man för att dö
Róża_Bzowa

Miejsce akcji – północna Szwecja. Bohaterowie – kobieta i mężczyzna, którzy jeżdżą po okolicy starym Volvo. Na stacji benzynowej zastrzelą chłopaka w kasie. Będzie on pierwszą ofiarą ich morderczego turnee. Ktoś będzie musiał wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekł, by pochować młodszego brata. Ktoś inny będzie niesłusznie podejrzany. Ktoś trzeci na marne będzie czekał, aż mąż wróci do domu.
Na północ jedzie się, by umrzeć może być powieścią o zbrodni, ale niekoniecznie o tej, o której się początkowo myśli. Może to być powieść o północy Szwecji, o tym, co dziedziczymy i jaki ma to na nas wpływ. Może to być również szwedzki przekład albumu „Nebraska” Bruce’a Springsteena. A może nowa powieść Idy Linde jest miejscem, w którym rządzi strach?

źródło opisu: http://www.lokatormedia.pl/ida-linde-na-polnoc-jedzie-sie-by-umrzec/

źródło okładki: http://www.lokatormedia.pl/ida-linde-na-polnoc-jedzie-sie-by-umrzec/

kawa | 2017-07-02

Oj, kolejna pozycja, która kompletnie nie trafiła w moje oczekiwania. Jakiś taki bałagan, narracja i w ogóle na nie.
Taka refleksja - coraz trudniej wyłowić z ogromu książek naprawdę wartościową pozycję.

Przejebysław | 2017-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Zupełnie mi nie podeszła - chaotyczna. Nie byłem pewien czy czytam zbiór opowiadań czy powieść.

Maggie_Rose Black | 2017-08-13
Karolina Matelowska | 2017-07-20