Zgłosuj na książki roku 2017
Juliusz

Ostrowski zabiera czytelnika do Knoffhofu – miasta, przypominającego dziwaczny gród, rządzonego przez kasty i układy; składającego się z dzielnic zamieszkanych przez nie mieszające się ze sobą ludy, mamy więc: Czwarteczek, Swołocz, Fuldę, Winnagród, Wiraż i Sterany Rynek. Nieopodal Knoffhofu leży również wyspa Kumaku, na której urzęduje Kardynał Piec. W samym mieście, wraz z bohaterami, poznajemy Operę imienia Reniuszki, Teatr Szkotaka, klub Meluzyna, Stary Park, ulicę Drugą, Zamek Palladium... Mieszkańcy Poznania, dla których przede wszystkim jest ta książka, z mniejszymi lub większymi trudnościami, odnajdą na kartkach powieści stolicę Wielkopolski; a ci, którym nie obce są kulisy najwyższych stołków miejskich odnajdą satyrę na te urzędy.

Kuba Wojtaszczyk, http://www.kulturaupodstaw.pl/

źródło opisu: http://wbp.shoparena.pl/pl/p/Ostrowski-Cezary-Las-Wieloryb/537