Zgłosuj na książki roku 2017

Rozmowy o świadomości literackiej

Wydawnictwo: ENETEIA Wydawnictwo Psychologii i Kultury
Karina

Na książkę składają się rozmowy autora - pisarza i badacza świadomości literackiej - z osobami uprawiającymi poezję, prozę, krytykę literacką, eseistykę, jak też interesującymi się szerszymi zagadnieniami literatury, sztuki, kultury i twórczości. Dialogi poszerzają rozumienie literatury, bohatera literackiego i dialogu każdego człowieka z wyobraźnia i kulturą. Czesław Dziekanowski - pisarz,...

Czesław Dziekanowski - pisarz, twórca oryginalnego nurtu powieściowej autointepretacji, badacz `dynamiki` procesu twórczego (szczególnie w literaturze), psychoanalityk, psychoterapeuta. Praca doktorska z zakresu psychologii humanistycznej, habilitacja z psychoanalizy twórczości. Profesor Uniwersytetu w Białymstoku, kieruje Zakładem Psychoanalizy i Myśli Humanistycznej. Redaktor czasopism i wydawnictw literacko-analitycznych:

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/rozmowy-o-swiadomosci-literackiej/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/rozmowy-o-swiadomosci-literackiej/