Ruch harcerski w latach 1980-1989

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Impuls, Marszałek, harcerstwo, historia, ZHP
popularnonaukowa

Opublikowanie tych źródeł ma na celu udostępnienie szerszemu gronu czytelników materiałów dostępnych jak dotąd nielicznym. Chcę w ten sposób ułatwić zainteresowanym studia nad dziejami ruchu harcerskiego przez samodzielną lekturę i własną interpretację zgromadzonych dokumentów. Umieściłam tu źródła odnalezione podczas kwerend przeprowadzonych w latach 2014–2016 w zasobach Archiwum Akt Nowych...

Umieściłam tu źródła odnalezione podczas kwerend przeprowadzonych w latach 2014–2016 w zasobach Archiwum Akt Nowych w Warszawie (AAN), Archiwum ZHR w Warszawie przy ulicy Litewskiej, na stronach internetowych ZHR, we wcześniejszych publikacjach zawierających źródła oraz zasobach kolekcjonerów.

Niniejszy „Wybór źródeł do dziejów ruchu harcerskiego w Polsce. Ruch harcerski w latach 1980–1989” składa się z dwóch rozdziałów:

1. Dyskusje „harcerskie”;

2. Stanowiska władz państwowych, kościelnych, organizacji w sprawie organizacji harcerskich.

Tom niniejszy mieści w sobie dokumentację obrazującą dyskusję wewnątrz i poza środowiskiem harcerskim na temat kształtu ruchu harcerskiego w nowej rzeczywistości społecznej w latach 1980–1989. Są to materiały, które odnalazłam w czasie kwerend prowadzonych przy okazji pracy nad serią „Wybór źródeł do dziejów Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej”. Jednakże nie zdecydowałam się na włączenie do niej poniższych materiałów, stąd pomysł na osobną serię „Wybór źródeł do dziejów ruchu harcerskiego w Polsce. Ruch harcerski w latach 1980–1989”, w której mam nadzieję, w kolejnych latach pojawią się następne tomy.

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/ruch-harcerski...(?)

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl/okladki/big/978-83-8095-131-0.jpg?v=0

Przeczytana: 15 lutego 2017
Turkusowa | 2017-02-21