Lekcje tańca dla starszych i zaawansowanych (zbiór)

Seria: Współczesna Proza Światowa
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
8306019377
anteksława

"Lekcje tańca dla starszych i zaawansowanych", "Postrzyżyny", "Taka piękna żałoba" i "Skarby świata całego", cztery opowieści zawarte w tej książce, które można by nazwać nymburskim kwartetem, osnute są na wspomnieniach dzieciństwa Hrabala. Przedstawiają bezpowrotnie miniony świat, bliskich pisarzowi ludzi, ich codzienne życie, radości, smutki i marzenia. Bohaterami tego autobiograficznego cyklu są między innymi sam autor, jego matka, ojciec i stryjaszek Pepi (Po raz pierwszy sportretowany w "Lekcjach tańca"), a także blliżsi i dalsi znajomi, mieszkańcy miasteczka Nymburk. Z ciepłym humorem, ironiczną zadumą i nostalgią utrwala Hrabal to, co odeszło na zawsze.

źródło opisu: Opis na obwolucie

źródło okładki: google