Starość. Między tradycją a nowoczesnością

Okładka książki Starość. Między tradycją a nowoczesnością Monika Dorota Adamczyk
Okładka książki Starość. Między tradycją a nowoczesnością
Monika Dorota Adamczyk Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Oficyna Wydawnicza Impuls
2017-02-15
2017-02-15
9788380951907
Impuls Adamczyk starość gerontologia uniwersytet trzeciego wieku

Okładka książki Ciało i społeczeństwo. Socjologia ciała w badaniach i koncepcjach teoretycznych Monika Dorota Adamczyk, Mariola Bieńko, Sylwia Breczko, Julita Czernecka, Byczkowska-Owczarek Dominika, Krystyna Dzwonkowska-Godula, Emilia Garncarek, Honorata Jakubowska, Katarzyna Kowal, Malwina Krajewska, Agnieszka Rejniak-Majewska, Michał Skrzypek, Magdalena Wieczorkowska, Magdalena Wojciechowska, Anna Wójtewicz
Ciało i społec... Monika Dorota Adamc...

Edukacja w okresie późnej dorosłości, jako forma uczestnictwa społecznego osób starszych, jest doświadczeniem społecznym będącym odpowiedzią na potrzeby i wyzwania szybko zmieniającego się świata. Powstałe w 1975 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Uniwersytetów Trzeciego Wieku (AIUTA) skupia autorytety gerontologiczne i przedstawicieli uniwersytetów trzeciego wieku ze wszystkich kontynentów. Rozpoznanie i uznanie dla doświadczenia osób starszych i ich aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, jako zintegrowanych, pełnoprawnych i aktywnych obywateli, jest największym priorytetem w działaniach stowarzyszenia, które uznawane jest m.in. przez WHO, UNESCO, ONZ, Międzynarodowe Biuro Pracy oraz Radę Europy. AIUTA pełni rolę międzynarodowego eksperta w zakresie problematyki gerontologicznej. Członkowie AIUTA spotykają się dwa razy w roku na konferencjach i sympozjach naukowych. Zorganizowana w 2015 r. konferencja naukowa w Lublinie była trzecim w ponad 40-letniej historii UTW spotkaniem przedstawicieli tego stowarzyszenia w Polsce. W publikacji Starość. Między tradycją a współczesnością zaprezentowano najciekawsze wystąpienia członków AIUTA wygłoszone podczas tego kongresu, w którym udział wzięli przedstawiciele UTW z całego świata – z kilkunastu krajów z czterech kontynentów.
(Małgorzata Stanowska, Wiceprezydent Stowarzyszenia AIUTA)

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/starosc-miedzy-tradycja-a-wspolczesnoscia,1849.html

• Chcę posiadać

Monika Dorota Adamczyk Starość. Między tradycją a nowoczesnością Zobacz więcej