8323320640
zdrowie, medycyna

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów i lekarzy stomatologów. Ja rekomendowałbym go również specjalistom w zakresie chirurgii stomatologicznej, periodontologii, stomatologii zachowawczej z endodoncją, a jako podręcznik uzupełniający nawet chirurgom szczękowym, szczególnie tym, którzy specjalizację uzyskali przed kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu laty, ponieważ jest on zgodnie z tytułem rzeczywiście podręcznikiem współczesnym, opartym na aktualnej wiedzy z zakresu farmakologii klinicznej(...). Autorzy omawianej publikacji zawarli w niej niezbędne minimum wiedzy teoretycznej zarówno w zakresie farmakologii, jak i kliniki, nie tracąc praktycznego charakteru tej monografii. Jestem przekonany, że książka odniesie sukces, ponieważ jest bardzo potrzebna i będzie podstawowym podręcznikiem w dydaktyce podyplomowej w zakresie chirurgii stomatologicznej i szczękowej, a także farmakologii klinicznej studentów kierunku lekarsko-dentystycznego. Podręcznik powinien też wejść w skład literatury obowiązkowej do Lekarskiego Egzaminu Państwowego. Nie ma wątpliwości, że przewidywaną popularność podręcznika wkrótce potwierdzą fakty. Do jego zalet zaliczyłbym bardzo trafny dobór omawianych grup leków, obejmujący leki najważniejsze, stosowane niemal każdego dnia w praktyce lekarza stomatologa, a także prosty i praktyczny układ książki oraz dostępny, łatwy tekst, bogaty w kliniczne przykłady(...). Pragnę wyrazić wdzięczność autorom za niezwykle trafną propozycję treści podręcznika, który niewątpliwie odegra istotną rolę w nauczaniu farmakoterapii schorzeń jamy ustnej i tkanek anatomicznie przyległych

bjasonek | 2016-08-22
sztruksowa | 2016-03-22