Klęczy cisza niezmącona

Wydawnictwo: Michał Wrzesiński
poezja

Jest to drugie wydanie książkowe. Pierwsze jest dostępne tylko w ośmiu bibliotekach uniwersyteckich w Polsce. Większość wierszy powstała w ciągu pięciomiesięcznej podróży samochodem z przyczepą kempingową przez cztery stany Australii. Każdy wiersz jest opatrzony datą i miejscem powstania.

źródło opisu: Michał Wrzesiński, 2017

źródło okładki: Lechosław Martyński (projekt okładki)

Ytr0001 | 2017-05-25
Przeczytana: 21 maja 2017

Michael Tequila to pisarz i poeta polsko-australijski - pochodzi z Polski, ale przez 20 lat mieszkał w Australii, i jak sam pisze, podróż po tym kraju ogromnie go ukształtowała pod względem wiary, stosunku do natury czy dostrzegania piękna w świecie. I to widać w jego poezji, pierwszym przezeń napisanym tomiku wierszy zatytułowanym Klęczy cisza niezmącona.

Zbiorek składa się z 45 wierszy pisanych w latach 1995-1999 w Australii i Polsce - każdy utwór jest opatrzony datą i miejscem powstania. Jest to o tyle sensowne rozwiązanie, że wiele z tych miejsc było inspiracją dla autora, wiele go wzruszyło i miało na niego ogromny wpływ, jak na przykład Red Centre w Australii, gdzie jest skała Uluru (polecam obejrzeć miejsce w internecie).

Dzięki temu, że wiersze ułożone są chronologicznie, możemy obserwować, jak zmienia się warsztat autora, a ten zmienia się bardzo - tomik można podzielić na dwie płynnie przechodzące w siebie części, które jednak różnią się wyraźnie. Niemniej bez względu...

MichaelTequila | 2017-02-16
Na półkach: Przeczytane, Poezje własne
Przeczytana: 16 lutego 2017

Jestem autorem i wydawcą tego zbioru poezji.

Jest to drugie wydanie, 2017 rok, w sprzedaży od końca stycznia 2017 w księgarniach w kraju i za granicą.

Opinie czytelników są na stronie autorskiej www.MichaelTequila.com (przycisk Poezje na górnym pasku menu).

Poezje były prezentowane na licznych spotkaniach autorskich i są dostępne w ośmiu bibliotekach uniwersyteckich w Polsce.

Zbiór zawiera wiersze pisane głównie w czasie pięciomiesięcznej podróży samochodem z przyczepą kempingową przez stany Australii Południowej, Australii Zachodniej, Wiktorii i Tasmanii, łącznie ponad 20.000 km.

Każdy wiersz jest oznaczony datą i miejscem jego powstania (Red Centre, Morphett Vale, Hawker, Fleurieu Peninsula, Streaky Bay, Kalgoorlie, Merredin, Freemantle, Busselton, Pemberton, Frenchman Bay, Esperance i inne).

Te wiersze, które powstały w Polsce, były inspirowane Australią. Mieszkałem tam dwadzieścia lat.

kinga | 2017-08-27
Na półkach: Przeczytane, 2017