Prawdziwy talent

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
9788380532021
piłka ręczna, sport

TALANT DUJSZEBAJEW, legenda piłki ręcznej, jeden z najlepszych zawodników i trenerów świata, obecnie trener reprezentacji Polski. Człowiek o dwóch twarzach: jedną pokazuje na boisku, drugą odkrywa poza nim. Piłkę ręczną widzi jak w Matrixie i podobnego widzenia chce nauczyć zawodników, których nazywa swoimi dziećmi. Dla niego w sporcie nie istnieją drugie i trzecie miejsce, liczy się tylko zwycięstwo. W jego słowniku nie istnieje słowo „ja”, tylko „my”. Media mówią, że jest cholerykiem, zawodnicy go uwielbiają.
Jaki naprawdę jest Talant Dujszebajew?
To wywiad-rzeka z niezwykłym człowiekiem, który uważa że przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia.

„...doskonały trener, który koncentruje się na swoim celu i wie, jak ten cel osiągnąć. Jest również doskonałym przywódcą grupy, wie, jak tą grupą pokierować ...”
KAROL BIELECKI

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,46,1162,prawdziwy-talent.html

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,46,1162,prawdziwy-talent.html

Dominik | 2017-04-23

Rewelacyjna książka o jednej z najwybitniejszych postaci w historii piłki ręcznej. Wszyscy znamy obecnego selekcjonera Reprezentacji Polski jako człowieka charyzmatycznego i zdyscyplinowanego. Autorka nie uciekła od tego wizerunku, ale w swojej książce ukazuje go też z tej drugiej, nieznanej dla większości strony.

Narracja prowadzona w formie wywiadu z Talantem praktycznie nie pozwala oderwać się od lektury. Przez kolejne strony mknie się w zawrotnym tempie. Przynajmniej ja mknąłem i sam byłem tym zaskoczony. I nie tylko tym: dawno już nie miałem takiej satysfakcji podczas czytania biografii. Pod koniec czułem żal, że książka ma tak mało stron.

Książka prócz tego, że pod względem treści jest świetna, jest też po prostu piękna. Mnóstwo kolorowych zdjęć, przyjemny dla oka druk, solidna okładka i wysokiej jakości papier. Dawno nie spotkałem się z tak dobrze wydaną biografią.

„Prawdziwy talent. Biografia legendy piłki ręcznej i trenera Reprezentacji Polski Talanta Dujszebajewa” to...

SKR | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

Wydawnictwo Burda przedstawia postać słynnego niegdyś zawodnika, a dziś trenera piłki ręcznej. Talant Dujszebajew został ukazany w trzech częściach: życie prywatne, zawodnicze i trenerskie, a czwarta zawiera wypowiedzi wielu ludzi o tym wybitnym sportowcu - żony, zawodników, działaczy. Całość jest formą bardzo rozbudowanego wywiadu, dlatego powstaje wiarygodny, pełny osobistych zwierzeń portret człowieka, który osiągnął sukces.

W dwóch pierwszych rozdziałach poznajemy całą drogę Talanta: od dzieciństwa i pierwszych gier w Kirgistanie, poprzez trudny okres w klubie moskiewskim i reprezentacyjnych początkach, dalszą karierę i wybory dokonywane na Zachodzie, interesujące doświadczenia ostatnich lat gry. Trzecia część ukazuje trenerską drogę byłego zawodnika - od Hiszpanii po sukces z polskim klubem Vive Kielce w Lidze Mistrzów.

Dujszebajew obszernie odpowiada na wszystkie pytania, wydaje się szczery w swoich wypowiedziach, nie pozuje na gwiazdę-celebrytę. Zapewne w tym tkwi jedno ze...

Brzoza | 2017-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

30 maja 2016r. na zawsze zapisze się w pamięci wszystkich fanów piłki ręcznej w Polsce. Tego dnia odbył się finałowy mecz turnieju Final Four Ligi Mistrzów. W wypełnionej do ostatniego miejsca hali Lanxess Arena w Kolonii naprzeciwko siebie stanęły zespoły Vive Tauron Kielce oraz MKB Veszprem. Ten finał przeszedł do historii "szczypiorniaka", ponieważ kielecka drużyna zdołała odrobić 9 bramek (!) straty do rywala, doprowadzając do dogrywki i rzutów karnych, w których okazała się lepsza od węgierskiego przeciwnika. Po raz pierwszy triumfatorem Ligi Mistrzów został polski klub. Architektem zwycięstwa Vive Tauron Kielce był charyzmatyczny trener Talant Dujszebajew, któremu poświęcona jest książka "Prawdziwy Tal(a)ent" autorstwa Agnieszki Goli - Rakowskiej, opublikowana staraniem wydawnictwa Burda Książki.

Wbrew informacji na okładce "Prawdziwy Tal(a)ent" nie jest tradycyjną biografią, ale wywiadem - rzeką, który Autorka przeprowadziła z Talantem Dujszebajewem w 2016r. przy okazji...

Kinga Łuszczek | 2017-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2017