Strategiczna ofensywa powietrzna przeciwko Niemcom Tom III: Zwycięstwo

Okładka książki Strategiczna ofensywa powietrzna przeciwko Niemcom Tom III: Zwycięstwo Noble Frankland, Charles Webster
Noble FranklandCharles Webster Wydawnictwo: Napoleon V historia
historia
Strategic Air Offensive Against Germany, Volume 3: Victory
Napoleon V
2016-01-01
2016-01-01
Łukasz Jaśkiewicz

Okładka książki Strategiczna ofensywa powietrzna przeciwko Niemcom. Tom I Przygotowania Noble Frankland, Charles Webster
Strategiczna o... Noble Frankland, Ch...
Okładka książki Strategiczna ofensywa powietrzna przeciwko Niemcom Tom II: Wyzwanie Noble Frankland, Charles Webster
Strategiczna o... Noble Frankland, Ch...

"Wymęczona książka"
Skończyłem lekturę tego tomu i muszę przyznać, że nie przyszło mi to łatwo. Książka jest bardzo trudna w odbiorze dla mnie. Przeładowana opiniami, refleksjami i powtórzeniami. Niewiele mamy z działania samych bombowców, raczej większość opiera się na analizie poszczególnych koncepcji sztabowych i komentarzy do tych koncepcji.
Niektóre z nich są próbą ewidentnego wybielenia i tuszowania błędów Bomber Command. Kompletnym kuriozum jest tłumaczenie nalotu na Drezno jako ważnej kwestii zniszczenia węzła komunikacyjnego na prośbę Rosjan.
Kolejne analizy koncepcji strategicznych przytłaczają i sprawiają, że mamy poczucie czytania ciągle o tym samym.
Potem natrafiamy na rozdziały podsumowujące te wcześniejsze i znowu czytamy to samo... i tak do końca.
Zmęczyłem się i lekturę. Nie jest to moja półka mimo zasiedzenia w temacie.
Zbyt rozwlekle, zbyt szaro i ciężko.
Mimo ogromnego potencjału wiedzy, ze względu na formę przekazu odradzam.

"Wymęczona książka"
Niektóre z nich są próbą...

• II wojna światowa
  • 1
  • 2017

Dodaj cytat z książki Strategiczna ofensywa powietrzna przeciwko Niemcom Tom III: Zwycięstwo