Szybki kurs JavaScript. Wprowadzenie do języka w 24 godziny

Wydawnictwo: Helion
Sams Teach Yourself JavaScript in 24 Hours
9788328319264
SlimThugga

JavaScript to rozwiązanie odpowiednie dla programistów będących na różnych poziomach zaawansowania. Jest świetny dla początkujących — osoby, które swoją przygodę z programowaniem rozpoczęły od nauki tego języka, odkrywają, że uzyskana wiedza jest bardzo przydatna przy kodowaniu w C, Javie czy PHP. Razem z JavaScriptem można również stosować programowanie obiektowe, umożliwia on korzystanie z modelu DOM czy też używanie zewnętrznych bibliotek.

Sięgnij po tę książkę i zacznij programować już dziś! Po lekturze jej 24 rozdziałów — czytanie każdego zajmie najwyżej godzinę — poznasz podstawy programowania w języku JavaScript i szybko zaczniesz tworzyć skrypty wzbogacające strony internetowe w efektowne funkcje. Opanujesz podstawowe i bardziej złożone paradygmaty programowania, nauczysz się tworzenia i obsługiwania obiektów, zaznajomisz się z aspektami profesjonalnego projektowania aplikacji, takimi jak: sprawdzone praktyki tworzenia kodu, debugowanie kodu JavaScript i testowanie jednostkowe. Co istotne, cała praca odbywać się będzie zgodnie z aktualnymi standardami internetowymi!

Dowiedz się, jak:
Budować dynamiczne i interaktywne skrypty obsługiwane przez wszystkie przeglądarki
Pisać przejrzysty i niezawodny kod wielokrotnego użytku
Stosować techniki programowania obiektowego
Wykorzystać popularną bibliotekę jQuery i kontrolować arkusze stylów CSS za pomocą prostego kodu JavaScript
Rozpocząć pracę z takimi środowiskami, jak np. AngularJS
Budować dodatki i rozszerzenia przeglądarek

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/szybki-kurs-javascript-wp...(?)

źródło okładki: https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/skjs24.jpg

Yasmine | 2017-08-16
Na półkach: Teraz czytam, Informatyka