Wznieść się ponad emocje

Wydawnictwo: Compassion
poradniki
BiG_m

Głównym przesłaniem książki jest to, abyśmy nie dopuścili, by uczucia rządziły naszym życiem, nawet jeśli są bardzo silne i wszechogarniające. Możemy nauczyć się zarządzać emocjami i nie pozwalać im, by nami kierowały. Jeśli musimy czekać na określony stan ducha, aby radować się chwilą, przyznajemy emocjom kontrolę nad nami. Jednak, na szczęście, mamy wolną wolę i możemy podejmować decyzje, które nie są oparte na uczuciach. Jeżeli chcemy dokonywać właściwych wyborów, niezależnie od samopoczucia, Bóg zawsze będzie gotów, by dodać nam sił.

Wszyscy mamy czasem potrzebę mówienia o uczuciach, ale rozmowa z niewłaściwą osobą jedynie pogarsza sprawę. Nadmierne rozwodzenie się nad czymś sprawia, że łatwo toniemy w narzekaniu, a to już grzech. Poświęć chwilę na przeczytanie następującego fragmentu Pisma i poważnie zastanów się nad jego treścią.

Nie możemy pożądać złego, tak jak oni pożądali i pogrążać się w niemoralności, jak to czynili niektórzy spośród nich i padły ich [nagle] dwadzieścia trzy tysiące! I nie kuśmy Pana [nie wystawiajmy na próbę Jego cierpliwości, nie oceniajmy krytycznie i nie wykorzystujmy Jego dobroci], jak robili to niektórzy z nich i poginęli od wężów; ani nie narzekajcie z niezadowolenia, jak niektórzy z nich narzekali i zostali wytraceni przez niszczyciela (śmierć).
1 List do Koryntian 10:6 – 10 (AMP)

Gdyby nie fakt, że żyjemy w czasach łaski i mamy możliwość wyrażenia skruchy i otrzymania od Boga przebaczenia, wersety te mogłyby nas przerazić. Ale z drugiej strony ciekawi to, że za poważny problem uznaje się narzekanie. Dlaczego? Ponieważ Bóg jest nieskończenie dobry i oczekuje naszej wdzięczności nawet w samym środku różnego rodzaju trudności. Może to niełatwe, ale On właśnie tego od nas oczekuje.

źródło opisu: http://compassion.pl/produkt/wzniesc-sie-ponad-emocje/

źródło okładki: http://compassion.pl/produkt/wzniesc-sie-ponad-emocje/