Nasz świat. Pytania i odpowiedzi

Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
mclena

Książka całokartonowa z ponad 60 okienkami oraz dużą rozkładaną mapą. Młodzi czytelnicy znajdą tu odpowiedzi na pytania, które mogą zadać, obserwując otaczający ich świat. Dlaczego Ziemia jest okrągła, a niebo – niebieskie? Co sprawia, że wieje wiatr i wybuchają wulkany? Ile jest na Ziemi ludzi i państw? Które zwierzęta zamieszkują miasta? W którym kierunku jest północ? Kiedy powstało pierwsze miasto? Co jest pod ulicą? Iloma językami posługują się ludzie? Dlaczego morze jest słone? Ciekawe informacje zostały urozmaicone zabawnymi ilustracjami.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/